Czy istnieje coś bardziej frustrującego, niż przewijanie mediów społecznościowych w poszukiwaniu kosmetyków oraz inspiracji, które prezentowane są na kobietach, których wygląd zupełnie odbiega od rzeczywistości? Okazuje się, że tak.

Każda z nas różni się odcieniem skóry. Nie ma najmniejszego sensu oglądać w jaki sposób kosmetyk, na który mamy ochotę, prezentuje się na skórze opalonej Barbadoski. Pintrest postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom kobiet i stworzył opcję, która ułatwi nam przemieszczanie się po oceanie inspiracji.

ZOBACZ TEŻ: PINTEREST PROGNOZUJE NAJWIĘKSZY BEAUTY TREND 2018! TEGO NIE MOŻNA PRZEGAPIĆ!

Według doniesień prasowych Pintrest udostępnił swoim użytkowniczkom opcję wyszukiwania treści związanych z przemysłem kosmetycznym za pomocą funkcji wyszukiwania, która filtruje wyniki na podstawie odcienia skóry!

Według badania przeprowadzonego przez Pinterest, 70 procent użytkowniczek korzysta z platformy do wyszukiwania tutoriali urodowych lub kosmetyków. Biorąc pod uwagę, że na stronie funkcjonuje ponad 8 miliardów elementów dotyczących urody, nowa opcja wyszukiwania naprawdę ma sens.

ZOBACZ TEŻ: JAK DOBRAĆ WŁAŚCIWY ODCIEŃ PODKŁADU? ZOBACZ WSKAZÓWKI!

Podczas gdy w szeroko pojętym przemyśle kosmetycznym wciąż pozostaje jeszcze dużo do zrobienia, ewidentnie czyni on postępy. Liderem reprezentowania ludzi o różnych odcieniach skóry (i nie tylko) stała się niewątpliwie marka Fenty Beauty. Miejmy nadzieję, że dołączą do niej kolejnei.

Niestety w Polsce ta opcja nie jest jeszcze dostępna. Jak tylko się pojawi, wrócimy do Was z kolejnymi informacjami.

Pinterest wprowadził opcję wyszukiwania, którą pokochają kobiety!