Oficjalnie zaprezentowano okładkę gry FIFA 23. Po raz pierwszy w historii znalazła się na niej kobieta — Sam Kerr, queerowa piłkarka reprezentująca barwy londyńskiej Chelsea. Obok niej pojawił się reprezentant Francji Kylian Mbappe z Paris Saint-Germain. FIFA 23 produkcji EA Sport będzie ostatnią grą z tej kultowej serii, która po raz pierwszy pojawiła się w 1994 roku. Premierę zaplanowano na 30 września 2022 roku.

Zakonnice ze Stuttgartu przeciwko homofobii w Kościele katolickim. Protest z flagą LGBTQ

Queerowa piłkarka na okładce FIFA 23. Sam Kerr przeszła do historii

Obecność Sam Kerr na okładce FIFA 23, jednej z najpopularniejszych gier w historii, to przełomowe wydarzenie dla kobiecej piłki nożnej. Queerowa piłkarka to również reprezentantka Australii posiadająca wielki talent. Jest jedyną zawodniczką, która zdobyła Złotego Buta w trzech różnych ligach – A-League Woman (Australia), NWSL (Stany Zjednoczone) oraz BWSL (Anglia/Europa).

FIFA to kultowa seria gier, która zyskiwała popularność od momentu wydania pierwszej edycji 28 lat temu. Fani zawsze czekają na moment, w którym pojawiają się doniesienia, który piłkarz może trafić na okładkę tej gry. Od dłuższego czasu spekulowano, że w najnowszym wydaniu FIFA 23 producenci skorzystają z wizerunku Kyliana Mbappe z PSG.

Prócz mistrza świata z 2018 roku i jednego z najbardziej utalentowanych piłkarzy na świecie, na okładkę trafiła również… queerowa piłkarka Samantha May Kerr, czyli czołowa zawodniczka z Australii, obecnie grająca na pozycji napastnika w Chelsea.

Sukces społeczności LGBTQ+

Od grania w nią jako dziecko, przez bycie częścią gry, aż do międzynarodowej okładki. To spełnienie marzeń — napisała na swoim Instagramie Sam Kerr.

Queerowa piłkarka na okładce FIFA 23, to z pewnością także sukces dla społeczności LGBTQ+, a w szczególności dla osób, które podobnie jak 28-letnia Australijka, zawodowo uprawiają sport, ale boją się ujawnić swoją orientację seksualną w obawie o marginalizację.