Jacqueline Kennedy wciąż pozostaje wzorem stylu i elegancji. Pierwsza Dama emanowała wdziękiem i życzliwym uśmiechem, a jej stylizacje stawały się inspiracją dla wielu kobiet. Zwrot ku klasycznym krojom i kompletom od Coco Chanel uzupełniała dodatkami w postaci pereł oraz białymi rękawiczkami. Do dziś Jackie Kennedy  uznawana jest za idealny przykład minimalizmu w modzie, który łączy się z elegancją i szykiem. Półokrągłe dekolty, jasne kolory i tweedowe garsonki – to jedna z ikon mody XX wieku.

Cięcie „na chłopczycę” to pomysł polskiego fryzjera. Antoni Cierplikowski – bezkonkurencyjny mistrz, który zmienił oblicze kobiet na całym świecie

Oprócz zamiłowania do prostych, klasycznych stylizacji, Jackie Kennedy jest również symbolem naturalnego wyglądu i minimalistycznego makijażu. Pierwsza Dama konsultowała zabiegi pielęgnacyjne ze swoim dermatologiem dr Ernstem Laszlo. W Muzeum Makijażu znajdującym się w Nowym Jorku możemy znaleźć dokument, w którym wymienione zostały niektóre z ulubionych produktów do pielęgnacji.

Jackie Kennedy i jej sposób na piękno

Zagraniczny portal Refinery 29 opublikował jedną z recept, którą Pierwsza Dama otrzymała od swojego dermatologa dr Laszlo. Zapis pochodzi z roku 1963 i sugeruje, by letnia pielęgnacja skóry została oparta na lekkich formułach. Dermatolog zalecał Jackie Kennedy unikania ciężkich olejków i kremów, aby nie doprowadziły one do nawrotu zaskórników. Zasugerował również, by używała złuszczającego toniku Erno Laszlo Light Controlling Lotion do pielęgnacji cery, ale również skóry pod pachami.

A oprócz produktów do pielęgnacji skóry, specjalista ułożył dla Jackie Kennedy dietę, która miała pomóc w utrzymaniu zdrowego wyglądu i promiennej cery. Współzałożycielka i dyrektor wykonawcza Muzeum Makijażu w Nowym Jorku Doreen Bloch tłumaczy: ten dokument to historyczna perełka. Mówi o roli kobiet w społeczeństwie oraz o znaczeniu piękna i nieskazitelnego wizerunku w polityce lat 50. i 60.

Zapis w dokumencie dotyczący diety to plan posiłków, które powinny być bogate w białko. Dr Laszlo zalecał jedzenie dużej ilości ryb, jajek na twardo oraz wołowiny. W dozwolonych produktach znalazł się również szampan. Specjalista radził również, by Jackie nie unikała słońca i zrezygnowała z chodzenia w kapeluszach, ponieważ pomoże to na problemy z cerą, a brązowa opalenizna zniknie jesienią.