Wiele kobiet zapomina o pielęgnacji biustu. To dlatego, że skóra na nim nie jest niemal nigdy sucha, zawsze jest napięta. Dlatego też ten rejon traktuje się po macoszemu. Do duży błąd. Zadbaj o piersi – to wcale nie musi być czasochłonne.

Pod prysznicem

Zrób im mini-hydromasaż. Po prosu polewaj je naprzemiennie ciepłą i chłodną (ale nie lodowatą!) wodą. Jeśli kochasz gorącą wodę, postaraj się od niej odzwyczajać. Zbyt wysoka temperatura nie wpływa dobrze na skórę całego ciała.

Wcierając balsam

Nie musisz od razu kupować osobnych kosmetyków do pielęgnacji biustu (chyba, że jesteś w ciąży lub karmisz – wtedy standardowe kosmetyki muszą pójść w odstawkę). Wklepując balsam nałóż odrobinę na dłonie i paręnaście sekund masuj nim piersi wykonując ósemki – lewa ręka prawą, prawa lewą.

Zadbaj o kręgosłup

To on w dużej mierze wpływa na kształt naszych piersi. Jeśli mamy okrągłe plecy, garbimy się, piersi zaczynają nieestetycznie zwisać. Jeśli masz czas, fundusze i chęci, chodź na masaże.

W domu warto wykonywać proste ćwiczenia, by wzmocnić też mięśnie klatki piersiowej.

Podstawowy zestaw ćwiczeń, który powinien wejść w Twoją codzienną rutynę:

1. Złóż dłonie jak do modlitwy. Powinny znajdować się na wysokości mostka. Mocno dociskaj dłonie czując, jak pracują mięśnie klatki piersiowej.

2. Wykonuj krążenia barków do tyłu. Rób zamaszyste, ale wolne ruchy.

3. Zegnij ręce w łokciach i trzymaj je na wysokości klatki piersiowej. Ściągaj łopatki tak, by czuć, że niemal się łączą.