Tatuaże są dla Demi Lovato pewnego rodzaju sposobem na rozliczenie się z demonami przeszłości. Niemal za każdym wzorem na ciele piosenkarki kryje się głębsze znaczenie, a wiele z jej najnowszych tatuaży odnosi się do jej walki z nałogiem i przedawkowania, którego omal nie przypłaciła życiem.

Naturalna Demi Lovato. Znowu przytyła?

Ogromna sława w młodym wieku i dorastanie w blasku fleszy negatywnie odbiły się na samoocenie Lovato. Piosenkarka i aktorka przez lata zmagała się z uzależnieniem i zaburzeniami odżywiania, a kiedy wydawało się, że wszystko wróciło na dobre tory, gwiazda przedawkowała, z czego cudem uszła z życiem.

Dove Cameron oddaje hołd zmarłemu przyjacielowi. Mocne przesłanie aktorki

Teraz, ponownie postanowiła upamiętnić trudne wydarzenia z przyszłości za pomocą tatuażu. Na jej plecach pojawił się spory wzór, przedstawiający kobietę wznoszoną do góry przez trzy gołębie. Jego autorem jest Alessandro Capozzi, na którego Instagramie możemy znaleźć wyjaśnienie jego symboliki.

Stworzyliśmy razem ten rysunek, by przedstawić duchowe odrodzenie. Ciemne skrzydła reprezentują złe czasy, ich zanikanie symbolizuje poruszanie się do przodu. Światło z wnętrza reprezentuje wewnętrzną siłę niezbędną do zmiany, a gołębie, ciągnące ją w górę, symbolizują zasięg wyższego stanu świadomości (…).

 

Wcześniej na ciele Lovato pojawił się napis  między innymi napis survivor, czyli „ocalały”, a także litera T, mająca upamiętniać jej zmarłego po przedawkowaniu przyjaciela.