Wybory Miss zazwyczaj mają ściśle określone procedury. Nie każda kobieta może stanąć do konkursu o tytuł najpiękniejszej kobiety. Ale czym tak naprawdę jest piękno i czy da się je zamknąć w określonych proporcjach ciała i innych sztywnych procedurach dotyczących wieku, czy też stanu cywilnego?

Wyznaczanie celów: bardziej pomaga czy szkodzi?

Podejście do kanonów piękna ciągle podlega zmianom. Tegoroczny konkurs Miss Niemiec odbył się pod kątem wielu, pozytywnych przemian – zniesiono limit wieku (od 18 do 39 lat), a o tytuł mogą ubiegać się matki i kobiety zamężne. Wyeliminowano także wymóg występowania w stroju kąpielowym.

35-letnia Leonie von Hase – zwyciężczyni tegorocznego konkursu była najstarszą z jego uczestniczek. Jest matką 3-letniego syna i rozwija się zawodowo w branży modowej prowadząc sklep z ubraniami w stylu vintage.

Kwasy złuszczające w zastępstwie dezodorantu? Podobno to działa

Zdaniem Leonie von Hase „kobiety od dawna nie są zainteresowane dążeniem do osiągnięcia standardu piękna. Moje postrzeganie„ pięknej ”kobiety to siła, charakter i autentyczność”.

Empowering Authentic Woman – to hasło tegorocznej edycji konkursu. Jury, w którego składzie zasiadała także Anna Lewandowska, oceniało nie tylko wygląd kandydatek. Zwyciężczynią miała zostać kobieta, która stanie się inspiracją dla innych, będzie pełna autentyczności i naturalności.