Pięć znaków, które świadczą o tym, że Twój partner po ciuchu rezygnuje ze związku
Zaangażowanie to jeden z silnych fundamentów związku. Otwartość na potrzeby partnera i wzajemna troska umacniają więź i pozwalają wspólnie patrzeć w stronę przyszłości. Niestety nie zawsze obie strony mają takie samo podejście. Czasem partner unika otwartej komunikacji, a wspólną codzienność powoli wypełnia cisza i rezygnacja. Niekiedy trwanie w takim związku jest jak letarg. Jedna z osób, która nie chce się w pełni zaangażować, nie potrafi także powiedzieć stanowczego nie i zakończyć relacji. Ciche odchodzenie może przybierać różne formy – od całkowitej obojętności przez ignorancję i celowe wywoływanie kłótni. Po czym poznać, że to już koniec związku?
Mniej kłótni w związku? Sprawdź sposoby na zażegnanie kryzysu
Ciche odchodzenie to sytuacja, w której jeden z partnerów przestaje reagować na potrzeby swojej drugiej połówki. Chociaż zdaje sobie sprawę, że napięta sytuacja i co chwilę pojawiające się konflikty wymagają rozmowy i podjęcia starań, aby naprawić relację, wybiera bierność. To forma poddania się i rezygnacji ze związku, jednak bez ostatecznego zakończenia. Obojętny partner przestaje mówić o swoich uczuciach.
Po czym poznać, że to już koniec związku?
Unika wspólnych planów
Jeśli twój partner nie chce rozmawiać o wspólnej przyszłości, może to być spowodowane tym, że chce się rozstać, ale nie chce zranić twoich uczuć, mówiąc ci o tym wprost. To może dotyczyć poważnych spraw związanych z posiadaniem dzieci lub kupnem mieszkania albo mniej skomplikowanych planów dotyczących wakacji lub rodzinnego wyjazdu. Spróbuj poruszyć temat o waszej wspólnej przyszłości i zobacz, jaka będzie reakcja. Jeśli partner nie wykazuje zainteresowania, powinno to być dla Ciebie poważnym znakiem ostrzegawczym.
Przestaje wspominać szczęśliwe chwile
Jeśli twój partner przestaje mówić o szczęśliwych chwilach, które razem spędziliście, może to być spowodowane tym, że nie chce czuć się winny z powodu chęci zakończenia związku. Zamiast pamiętać o dobrych momentach próbuje zapomnieć o związku z Tobą. Nadal nie ma jednak odwagi na szczerą i otwartą rozmowę, dlatego wybiera cichą rezygnację licząc na to, że to Ty w końcu podejmiesz decyzję o rozstaniu.
Zwleka z kontaktem
Ty i Twój partner od zawsze lubiliście pozostawać ze sobą w ciągłym kontakcie? W ciągu dnia często pisaliście do siebie wiadomości i zawsze znaleźliście czas na chociażby krótką rozmowę? Jeśli widzisz, że partner powoli ogranicza kontakt i z opóźnieniem odpowiada na Twoje pytania, to może być jeden z sygnałów, że wasz związek potrzebuje szczerej rozmowy.
Toksyczne zachowania w związku. Jeśli je rozpoznajesz – uciekaj
Nie interesuje się Twoim życie
Jeśli Twój partner nie wykazuje już zainteresowania twoim życiem, nie słucha Twoich opowieści i nie reaguje na prośby o poradę – to kolejna czerwona flaga. Jego ignorancja i unikanie kontaktu może być spowodowane tym, że rozpraszają go zmartwienia i obawy o tym, jak zakończyć związek.
Więcej kłótni o błahe, nieistotne rzeczy
Jeśli Ty i Twój partner ciągle się kłócicie, może to być spowodowane tym, że jedna ze stron już zdecydowała, że nie chce dalszej kontynuacji związku. Jednak z obawy przed zranieniem uczuć ciągle pozostaje w tej relacji. Ten stan zawieszenia prowadzi do frustracji i ciągłych napięć. Aby wyładować swój gniew rozpoczyna więc kłótnie o błahe i zupełnie nieistotne kwestie.