Praktycznie od zawsze słyszałyśmy, że kawa powoduje przebarwienia na zębach i że nadmierne spożycie jest szkodliwe również dla zębów. Okazuje się jednak, że o wiele gorsza dla szkliwa jest… herbata! Tak, eksperci znowu poruszają ten temat i ostrzegają!

ZOBACZ: CUDOWNA KAWA ZBOŻOWA I JEJ WŁAŚCIWOŚCI

– Szkliwo zęba jest naturalnie porowate i może absorbować garbniki znajdujące się w herbacie, co prowadzi do powstawania niechcianych brązowych przebarwień zębów – powiedział w rozmowie z Independent Jordan Kirk, ekspert marki White Glo.

W zębach znajdują się mikroskopijne wgłębienia, w których mogą gromadzić się cząsteczki jedzenia i picia, w tym również ​​pigmenty z ciemnych napojów, takich jak kawa i herbata. Gdy te osadzają się w pęknięciach – mogą powodować żółknięcie zębów.

Co ciekawe – największą ilość garbników znajdziemy w herbacie, która uchodzi za najzdrowszą. Mowa oczywiści o herbacie zielonej. Niezbyt dobre dla zębów jest również picie herbat owocowych. Kwaśne napoje mogą uszkadzać szkliwo.

Jest jednak sposób. Trzeba często myć zęby (najlepiej częściej niż 2 razy dziennie) i robić to dokładnie. Gdy poświęcisz jednorazowo 2 minuty to nie masz co obawiać się przebarwień.

ZOBACZ: CO MAJĄ WSPÓLNEGO KAWA I NAJMODNIEJSZE ZWIERZĘTA INSTAGRAMA?

Spodziewałyście się tego?

Picie herbaty jest gorsze dla zębów niż picie kawy? (FOTO)