Lubisz zapach świeżego powietrza? Woń skoszonej trawy, powietrza po deszczu lub burzy, łąki, zapachów, które wydobywają się z piekarni… Otaczają nas zapachy, które uwielbiamy. Zresztą węch to jeden z najczulszych zmysłów. Nic zatem dziwnego, że tak wiele osób zadaje sobie pytanie jak pachnie kosmos.

Eleganckie, czyste i szlachetne. Niezwykła historia perfum, które dzisiaj chce mieć każdy

Perfumy o zapachu kosmosu

Może to wydawać się niewiarygodne, ale już kilkanaście lat temu naukowcy z NASA zaczęli zastanawiać się, jak właściwie pachnie kosmos. Pragnęli oni przygotować zapach, który byłby w stanie pomóc przyszłym astronautom oswoić się z tą nienaturalną dla nich wonią.

Perfumy o zapachu kosmosu dla astronautów

Co ciekawe, naukowcom udało się wyodrębnić ten niesamowity zapach. Udało się to chemikowi i dyrektorowi Omega Ingredienst, który korzystał z podpowiedzi astronautów. Porównywali oni zapach do różnych zapachów: smażonego steku, gorącego metalu, oparów spawalniczych. Przez lata ten zapach był zarezerwowany jedynie dla NASA, jednak teraz ma się to zmienić. Niedługo wszyscy będziemy mogli cieszyć się tą niesamowitą wonią.

Kylie oczywiście wypuści perfumy w TYM kształcie! To było do przewidzenia?

Perfumy o zapachu kosmosu dla każdego

NASA ujawniło skład Mattowi Richmondowi. Mężczyzna postanowił go upowszechnić i w ten sposób powstały Eau de Space. Zapach kosmosu zamknięty w szklanej buteleczce może wkrótce znaleźć się także w Twoim domu. Obecnie projekt Matta Richmonda znalazł się na Kickstarterze. Obecnie zebrano całą potrzebną kwotę, która miałaby zagwarantować ruszenie masowej produkcji perfum. Nie pozostaje nam nic innego, jak czekać na ich pojawienie się na rynku. A jak Waszym zdaniem może pachnąć kosmos?

Perfumy o zapachu kosmosu źródło: kickstarter.com/projects/eaudespace/what-does-outer-space-smell-like-nasa-designed-fragrance