Dobry podkład w postaci płynnej powinien być dobierany nie tylko do koloru cery, ale powinien uwzględniać także zmienność pór roku. Latem, przy wysokich temperaturach, lepsze są kosmetyki o lekkiej konsystencji, które są trwałe i utrzymują się na twarzy przez kilka godzin. Z kolei zimą podkład powinien być gęstszy i bardziej kryjący, aby dodatkowo zabezpieczyć twarz przed działaniem niskich temperatur. Jednak większość podkładów to jedynie kosmetyki kolorowe, które nie zawsze rozwiązują problemy z cerą.

Jaki powinien być dobry podkład do twarzy?

Płynny podkład należy dopasować przede wszystkim do rodzaju skóry. Dużym wyzwaniem może być znalezienie trwałego podkładu, który będzie się utrzymywać na skórze tłustej czy mieszanej. Te rodzaje cery bardzo szybko przetłuszczają się na czole, brodzie czy na nosie, zatem podkład powinien opóźnić ten proces. Jeśli gruczoły łojowe wydzielają zbyt dużo sebum, wówczas trwałość makijażu może się ograniczać do 1-2 godzin, po których należy zmatowić twarz stosując matujące bibułki i nakładając na twarz delikatną warstwę pudru matującego. Z drugiej strony złuszczający się naskórek, który zatyka gruczoły łojowe, może się przyczyniać do powstawania zmian o charakterze trądzikowym.

Najczęściej przy takich zmianach na skórze kobiety, wykonując codzienny makijaż, sięgają po korektor, który z jednej strony zakrywa nieestetyczne wypryski, a z drugiej – przyspiesza proces gojenia. Korektor wykorzystuje się także do maskowania blizn potrądzikowych i wszelkich przebarwień. Dobry podkład kryjący powinien łączyć w sobie trwałość podkładu z właściwościami kryjącymi korektora, który pozwoli na ukrycie niedoskonałości cery poprzez wyrównanie jej kolorytu.

Wymagania cery trądzikowej

Cera ze skłonnością do pojawiania się trądziku nie jest domeną jedynie nastolatek. Coraz częściej objawy trądzikowe pojawiają się u kobiet po 30., a do jego powstania przyczyniają się zarówno zmiany hormonalne, jak i stres czy niewłaściwa dieta. Jednak w obydwu przypadkach przy wykonywaniu codziennego makijażu warto sięgnąć po podkład kryjący przebarwienia, który pozwoli ukryć zmiany skórne. W składzie takiego kosmetyku nie mogą się pojawiać parabeny, które mogą dodatkowo podrażniać skórę i przyczyniać się do zwiększenia dolegliwości trądzikowych. Podkład powinien mieć lekką formułę, która nie będzie na twarzy powodowała efektu maski.

Kosmetykiem spełniającym wymienione oczekiwania jest Vichy Dermablend podkład korygujacy. Jego lekka formuła nie sprzyja powstawaniu zaskórników, można go również stosować przy skórze wrażliwej. Podkład Vichy Dermablend o działaniu przeciwzapalnym zapewnia cerze odpowiednie nawilżenie i wyrównuje jej koloryt, a przy tym utrzymuje się na twarzy przez kilkanaście godzin.

Idealny makijaż utrzymujący się przez wiele godzin

Podkład Dermablend przede wszystkim ukrywa wszelkie niedoskonałości skóry, zarówno zmiany trądzikowe, jak i niewielkie blizny czy przebarwienia. Produkt jednak nie ogranicza swojego działania jedynie do zamaskowania zmian, ale również dzięki wykorzystaniu składników przeciwzapalnych, przyspiesza proces ich gojenia. W jego składzie znalazły się dwa składniki, które korzystnie wpływają na cerę trądzikową – działający przeciwzapalnie kwas acetylosalicylowy oraz działająca kojąco eperulina, która dodatkowo wzmacnia działanie kwasu acetylosalicylowego. Regularne stosowanie podkładu, w którym wykorzystano obydwa składniki, zmniejsza dolegliwości trądzikowe. Vichy Dermablend należy przede wszystkim dopasować do koloru cery pamiętając o jego działaniu kryjącym. Podkład może być stosowany przez osoby o jasnej karnacji i wrażliwej skórze – w podkładzie wykorzystano filtr SPF 25, zabezpieczający skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych.