Każdy, kto myśli o ciemnych, wytatuowanych konturach ust w makijażu permanentnym, powinien przemyśleć ten temat jeszcze raz. Dermatolodzy polegają teraz na wypełniaczach, aby stworzyć nowy, pełniejszy wygląd ust. Przy ich odpowiednim użyciu efekt może okazać się bardzo zadowalający – pełniejsze, miękkie usta i wyraziste kontury.

Zdaniem dermatologów wypełniacze mogą spełnić wszystkie oczekiwania, jakie stawiamy makijażowi ust. Dr. Leonie von Grawert, specjalista od medycyny estetycznej, potwierdza, że rośnie zapotrzebowanie na nowe formy wypełniaczy. Równomiernie powiększając usta, spowodujesz, że efekt będzie bardzo naturalny.

ZOBACZ TEŻ: ZDZIWISZ SIĘ DLACZEGO TWOJE WŁOSY PRZETŁUSZCZAJĄ SIĘ TAK SZYBKO!

Tak naprawdę wypełniacze mogą spełniać cztery zasadnicze funkcje:

Ich zastosowanie może dać efekt podobny do konturówki – im jest się starszym, tym bardziej rozmyte stają się linie wokół ust. Proces ten można jednak poprawić, właśnie dzięki wypełniaczom. Małe dawki kwasu hialuronowego są wstrzykiwane wokół ust. Powoduje to, że linie są bardziej zdefiniowane – aby uzyskać taki efekt wystarczy jedynie kilka kropelek kwasu.

Kiedy jest się dzieckiem, usta są szczególnie błyszczące – dzieje się tak dlatego, że w tym okresie kwas hialuronowy wytwarza się naturalnie. Niestety, wraz z wiekiem produkcja spada, a usta stają się matowe i suche. Małe dawki kwasu, które są rozpylane na powierzchni warg, pomagają lepiej wiązać wodę i sprawiają, że usta znowu są miękkie. W tym znaczeniu wypełniacze mogą dać efekt podobny do pomalowania ust błyszczykiem.

ZOBACZ TEŻ: 7 NIEOCZYWISTYCH ZASTOSOWAŃ SUCHEGO SZAMPONU! TEGO SIĘ NIE SPODZIEWAŁAŚ!

Wraz z wiekiem tak zwany łuk kupidyna może stawać się coraz bardziej płaski – przy odpowiednim wypełnieniu kwasem, odzyskuje on swój dawny kształt. Lekarz wstrzykuje dawkę w dwa czubki łuku, dzięki czemu zdecydowanie poprawia się ich wygląd. Taki zabieg pokazuje również, że wypełniacze mogą dawać efekt naturalności, jedynie lekko korygując kształt warg. Ten sposób wykorzystania kwasu, daje również zupełnie inne spojrzenie na cały temat wypełniaczy – zazwyczaj po wstrzyknięciu kwasu usta wyglądają jakby były nadmuchane, a obie wargi są w prostej linii, tracąc tym samym swój naturalny kształt.

Aby usta wyglądały na pełniejsze, lekarze używają wypełniaczy na środku warg, a nie po bokach. Co więcej, niektóre z nich można również wstrzyknąć w brodę – wypycha to dolną wargę, bez konieczności jej nadmiernego nadmuchiwania. Metoda ta jest bardzo popularna. Jak twierdzi Dr. Leonie von Grawert: Taki zabieg natychmiast daje efekt młodzieńczego wyglądu.

Co Wy na to?