Patrycja Słaby walczy z krzywdzącymi stereotypami o kobietach, które trenują dźwiganie ciężarów. Mistrzyni świata w kategorii bikini fitness opublikowała zdjęcie, które powinno raz na zawsze przerwać komentarze o „męskich” mięśniach i wyglądzie.

Kasia Cichopek w świetnym komplecie do ćwiczeń. Internauci zachwyceni jej sylwetką

Patrycja Słaby

Patrycja z zaangażowaniem prowadzi swoje social media. Na swoim koncie na Instagramie regularnie publikuje wpisy dotyczące jej treningów, sposobów na utrzymanie formy oraz wszelkiej tematyki sportowej. Najczęściej można oglądać jej zdjęcia w ubraniach idealnych na trening, jednak ostatnio na jej profilu pojawiło się fenomenalne zdjęcie, które raz na zawsze powinno uciszyć nieprzychylne komentarze o wyglądaniu „męsko”. Właśnie do tego odniosła się polska fitnesska w opisie pod fotografią.

„Ja za każdym razem jak ktoś mówi, że dźwiganie ciężarów uczyni mnie męską”.

Ten trening bije rekordy popularności na Instagramie. Potrzebujesz do niego tylko jednej rzeczy…

„Męska” sylwetka?

W tym wpisie odniosła się do wszystkich komentarzy z którymi muszą mierzyć się wysportowane, trenujące dziewczyny. Krzywdzący stereotyp dotyczący „męskich” mięśni i „męskiej” sylwetki wciąż pojawia się w komentarzach pod postami kobiet z mocno wypracowanymi mięśniami. Na zdjęciu, które Patrycja Słaby opublikowała na swoim profilu, widać przepiękną sylwetkę oraz bardzo kobiece kształty. Dzięki temu widać, że dźwiganie ciężarów nie wpływa niekorzystnie na kształt ciała. Wręcz przeciwnie – wygląda ono zdrowo i bardzo kobieco! Pod zdjęciem pojawiło się mnóstwo komplementów dotyczących wypracowanej sylwetki. Warto podkreślić, że Patrycja jest utytułowaną zawodniczką w kategorii bikini fitness. W dorobku ma złoty i srebrny medal mistrzostw świata, a także wygrała zawody Arnold Classic.