Parę dni przygotowań to niedużo, ale odpowiednio wykorzystany może okazać się wystarczającym okresem, by choć trochę doprowadzić ciało i cerę do porządku, zwłaszcza po przedświątecznej bieganinie i zaniedbanej diecie (ciasta, mięsa i sałatki z majonezem…). Co jeszcze możesz zrobić, by dobrze wyglądać witając Nowy Rok?

Pić dużo wody i czerwonej herbaty

– czerwona herbata działa równie skutecznie na przemianę materii, co herbata z senesem, ale nie wypłukuje tylu cennych minerałów z organizmu.

Codziennie zjadać kubek jogurtu naturalnego i jedno jabłko

– to sprawdzony sposób na płaski brzuch.

Wysypiać się

– wykorzystaj przerwę świąteczną na to, aby w końcu dać skórze i ciału odpocząć. Wyspana skóra lepiej korzysta z kremów i mniej się przetłuszcza, a ciało potrzebuje mniejszej ilości energii (stąd mniejszy apetyt i chęć na słodycze) i lepiej radzi sobie z gospodarką tłuszczową.

Parę dni do imprezy - jak szybko o siebie zadbać?

Zrobić sobie kilka prywatnych sesji SPA

– potrzebny będzie delikatny peeling, maseczka rozgrzewająca i maseczka oczyszczająca. Jeśli brakuje Ci czegoś do rozgrzania skóry, możesz np. położyć na twarz bardzo ciepły kompres (parówki nie są już takie wygodne). Oczywiście nie polecamy tego rozwiązania, jeśli masz cerę naczynkową.

Zafundować skórze ciała maseczki i peeling

– nie tylko twarz ich potrzebuje. Maseczki, które stosujesz na twarz, możesz położyć też na dekolt i plecy. W końcu na imprezie na pewno pokażesz którąś z tych części ciała.

Peeling będzie Ci z kolei potrzebny po to, by kolejny punkt udał się w stu procentach:

Użyć samoopalacza

– tydzień to idealny czas, by dorobić się ładnej, naturalnie wyglądającej opalenizny z tubki. Codziennie smaruj się niewielką ilością samoopalacza wymieszanego z balsamem do ciała. Efekt będzie subtelny, zdrowy i naturalny, bez plam i przebarwień.

Zrobić spokojnie manicure i pedicure

– poświęć godzinę lub dwie na dłonie i stopy. Wymocz je, odsuń narastające skórki, zafunduj im maseczkę (może być też ekstra gruba warstwa kremu lub masaż oliwką dla niemowląt). Codziennie dbaj też o suche skórki – w ten sposób zostanie Ci samo pomalowanie paznokci przed balem.

Unikaj nowości!

– nie próbuj kosmetyków ani zabiegów, z którymi wcześniej nie miałaś do czynienia. Nigdy nie wiesz, jak zareaguje skóra. A chyba nie chciałabyś iść na imprezę z przebarwieniami czy innymi niemiłymi niespodziankami na twarzy.

Podlecz się

– jeśli męczy Cię katar czy przeziębienie, warto przedimprezowy czas poświęcić na wygrzanie się w domu i podleczenie. Ubieraj się miękko i ciepło, wygrzewaj stopy, dbaj o żołądek. W końcu święta to okres rozpieszczania nie tylko swoich bliskich, ale i siebie.

A później już tylko…

Parę dni do imprezy - jak szybko o siebie zadbać?