Praktycznie każda mała dziewczynka bawi się lalkami. W czasach mojego dzieciństwa najbardziej rozchwytywane były Barbie, jednak kilka lat później pojawiły się też The Bratz – lalki o długich nogach, dużych oczach i w mocnym makijażu. I chociaż od daty debiutu tych lalek na rynku minęło sporo czasu, okazało się, że dla niektórych nadal stanowią świetną podstawę do nieustannych inspiracji.

ZOBACZ TEŻ: W TYM JEDNYM MIEJSCU WIĘKSZOŚĆ Z NAS ZAPOMINA POŁOŻYĆ PODKŁAD PODCZAS MAKIJAŻU

The Bratz były inne niż Barbie, która była ułożoną i grzeczną uczennicą. Lalki z paczki Bratz były bardziej charakterne, trochę zbuntowane – czarna kreska na oczu, dużo różu, glany na nogach i krótka spódnica to zestaw, którego nigdy by nie włożyła Barbie. I kiedy kobiety na całym świecie jeszcze kilka lat temu dążyły do ideału grzecznej i dobrze pomalowanej dziewczyny, to wygląda na to, że ten trend się zmienia.

Na instagramie bardzo dobrze radzi sobie challenge, który zachęca makijażystki i fanatyczki kosmetyczne do inspirowania się lalkami podczas tworzenia swoich makijaży. Zaczęło się wprawdzie od platformy Reddit, ale bardzo szybko przeniosło się do mediów społecznościowych.

ZOBACZ TEŻ: 10 kobiet, które NIE POWINNY wychodzić z domu bez makijażu (Jak zobaczysz te zdjęcia, przeżyjesz szok)

I tak możemy oglądać amatorskie bądź profesjonalne zdjęcia, które kobiety szturmem wrzucają do sieci. Niektóre z nich są naprawdę godne pochwały! Zobaczcie tutorial tego makijażu autorstwa znanej vlogerki NikkieTutorials:

A jak Wam podoba się taki trend?