Oparty na faktach miniserial Pam i Tommy w reżyserii Roberta Siegela opowiada o trudnej historii Pameli Anderson i Tommy’ego Lee. Osadzona w końcówce lat 90. fabuła skupia się na aferze z sekstaśmą, która stała się globalną sensacją. W jedną z głównych ról wciela się tu Lily James. Serial przyniósł jej nominację do Złotego Globu oraz Emmy. Aktorka przed otrzymaniem roli napisała list do Pameli Anderson z wyjaśnieniem, dlaczego chce odtworzyć jej historię na ekranie. Prawdziwa bohaterka i gwiazda Słonecznego Patrolu w niedawno udzielonym wywiadzie postanowiła odnieść się do tego, w jaki sposób przedstawiono ją i jej byłego męża w serialu. Dodała także, że chce odzyskać kontrolę nad narracją wokół jej osoby.

Pamela Anderson o serialu Pam i Tommy

W wywiadzie dla New York Times Anderson powiedziała, że ​​nie tylko nie była zaangażowana w prace nad powstawaniem serialu, ale także odmówiła przeczytania listu wysłanego przez Jamesa wyjaśniającego, dlaczego chce zagrać gwiazdę Słonecznego patrolu.

Według Pameli Anderson Lily James wysłała jej odręcznie napisany list, aby poinformować ją, że przyjęcie roli miało być hołdem w kierunku gwiazdy. Jednak 55-latka zdecydowała się go nie czytać. Już za pierwszym razem było to wystarczająco bolesne — powiedziała Anderson o kradzieży i sprzedaży jej prywatnego wideo. To właśnie jedna z tych rzeczy, o których myślisz sobie „naprawdę ludzie wciąż czerpią z tego korzyści?” – dodała Anderson.

Pamela Anderson błaga Kim Kardashian: Przestań nosić futra!

Gwiazda Słonecznego patrolu powiedziała także, że chce odzyskać kontrolę nad własnym życiem i swoją przeszłością. Aby opowiedzieć o bolesnych dla niej wydarzeniach gwiazda zdecydowała się działać – wydała autobiografię pt. Love, Pamela oraz wzięła udział w filmie dokumentalnym Pamela: Historia miłosna. W zwiastunie nowej produkcji wyjaśnia: Wyrzuciłam historię tej skradzionej taśmy z mojego życia, aby przeżyć. A teraz, kiedy to wszystko znów się pojawia, nie czuję się z tym dobrze. Po raz pierwszy chcę przejąć kontrolę w tej narracji. Dokument pojawi się na Netfliksie już 31 stycznia.