Lider inicjatywy Beauty Razem Michał Łenczyński udzielił PAP wypowiedzi w której przyznał, że „branża kosmetyczna domaga się otwarcia w całym kraju”. To reakcja na decyzję rządu dotyczącą otwarcia branży beauty jedynie w niektórych województwach. Michał Łenczyński zaznaczył, że otworzenie salonów piękności w wybranych miejscach może stworzyć turystykę fryzjersko-kosmetyczną. Wybiórcze otwarcie salonów kosmetycznych może przynieść szkody?

Hailey Bieber startuje ze swoim własnych kanałem beauty na YouTube. Będzie opowiadać nie tylko o kosmetykach!

Otwarcie salonów kosmetycznych

Adam Niedzielski zapowiedział, że od 26 kwietnia zostanie przywrócone funkcjonowanie salonów urody, fryzjerskich oraz zakładów kosmetycznych w jedenastu województwach. Michał Łenczyński, lider inicjatywy Beauty Razem, podkreśla, że branża beauty jest jedną z najbezpieczniejszych branż.

„Nie dostrzegamy żadnego uzasadnienia kwietniowego lockdownu, rząd nigdy nie przedstawił statystyk transmisji w salonach” – podkreślił.

W gabinetach obowiązują wysokie standardy zachowania higieny ze względu na specyfikę. Dla pracowników dezynfekcja jest na porządku dziennym. Lider Beauty Razem zwrócił uwagę na jeszcze jedną bardzo ważną rzecz.

Skinimalizm, peruki i powrót do lat 80… Najważniejsze beauty trendy tego roku

Turystyka fryzjersko-kosmetyczna

„Otwarcie salonów w 2/3 Polski może stworzyć turystykę fryzjersko-kosmetyczną. Dla niektórych osób stanie się to pretekstem, by odwiedzić przyjaciół z sąsiedniego województwa i przy okazji pójść do kosmetyczki czy fryzjera” – przewiduje. Na razie nie sposób określić skali tego zjawiska, jednak biorąc pod uwagę nastroje, prawdopodobnie sporo osób może chcieć skorzystać z usług w miejscowości innej niż zamieszkania. Otwarcie salonów kosmetycznych powinno nastąpić w całym kraju.

Beauty Razem jest grupą zrzeszającą około 50 tysięcy pracowników i przedsiębiorców z sektora urody. Powstała ona podczas wiosennego lockdownu i od tamtej pory działa na rzecz sprawiedliwego traktowania branży beauty.