Nie ma szybszego sposobu na dodanie naszemu spojrzeniu głębi i zalotności niż sztuczne rzęsy. Jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, nasze oczy nabierają wyrazistości, ale jest też druga strona medalu – technika ich nakładania jest dosyć trudna. Na szczęście mamy sposób, dzięki któremu zyskasz piękne, długie rzęsy w zaledwie kilka chwil.

ZOBACZ TEŻ: KOBIETA PO CHEMIOTERAPII WSPIERA INNE PACJENTKI TWORZY DLA NICH COŚ WSPANIAŁEGO!

Zazwyczaj przyklejając sztuczne rzęsy wybieramy całe paski, ale to nie do końca trafna decyzja. Z tym rodzajem rzęs tak naprawdę wiąże się jeszcze więcej trudności – trzeba je odpowiednio wymierzyć, przyciąć do określonej długości i przykleić do naszych naturalnych rzęs.

Makijażystka gwiazd Gita Bass radzi, by pominąć całe paski, a zamiast tego zdecydować się na łatwiejsze w aplikacji pojedyncze kępki. Wyglądają o wiele bardziej naturalnie i możesz stworzyć taką objętość, która będzie Ci odpowiadać . Aby stworzyć efekt długich, gęstych rzęs trzymaj się tych kilku kroków.

Po pierwsze, aby sztuczne rzęsy wyglądały naturalnie, muszą wymieszać się z Twoimi prawdziwymi włoskami.

Na początku użyj zalotki, by maksymalnie podkręcić naturalne rzęsy.

Kolejny krok to zastosowanie tuszu . Gita Bass zawsze dokładnie wyczesuje włoski przed przyklejeniem sztucznych rzęs.

Następnie na lewej dłoni aplikuje odrobinę kleju, a obok rozkłada pojedyncze kępki sztucznych rzęs. Jak twierdzi to ułatwia dalszą pracę.

ZOBACZ TEŻ: NIE WIESZ JAK PORADZIĆ SOBIE Z MAGNETYCZNYMI RZĘSAMI? OTO JAK ZROBIĆ TO DOBRZE!

Wybór pęsety jest równie ważny – weź taką, której końcówka jest lekko ścięta i zacznij przyklejać kępki. Jednym z największych błędów jest to, że aplikujemy je zbyt daleko linii rzęs. Kolejną kwestią jest to, że zazwyczaj skupiamy się za bardzo na zewnętrznym kąciku oka – a to powoduje efekt opadającej powieki – wyjaśnia makijażystka.

Kępki ze sztucznymi rzęsami dają dowolność w budowaniu objętości i nadaniu ostatecznego kształtu. Pamiętaj, by skupiać się nie tylko na końcówkach, ale umiejętnie wymieszać włoski na całej długości linii.

Co Wy na to?