Chłodne powietrze za oknem nie sprzyja naszej skórze. Dodatkową krzywdę robimy sobie sami, wchodząc do bardzo ciepłego pomieszczenia prosto z zimnego chodnika. Najbardziej widoczne jest to na naszych dłoniach i niestety ustach. Stają się spierzchnięte i wyglądają niezbyt ładnie, nie mówiąc już o tym, że pod matową szminką wyglądają bardzo źle. Wiemy jednak, co możesz zmienić, by Twoje usta zawsze były miękkie i nawilżone!

CHROŃ JE PRZED SŁOŃCEM
Nadmierne promieniowanie UV w lato, niestety przekłada się na wysuszone i spierzchnięte usta w chłodne dni. Uważnie pielęgnuj zatem swoją skórę na ustach i używaj produktów z SPF, aby nie odczuwać skutków zimą.

ZOBACZ TEŻ: ANTI-AGING UST. NAWET NIE WIESZ ILE MOŻESZ ZROBIĆ, BY POPRAWIĆ ICH WYGLĄD!

NIE ZAPOMINAJ O WITAMINACH
To witamina B2 odpowiada za zdrowe i miękkie usta. Warto zatem wzbogacić swoją dietę w produkty bogate w B2, czyli jajka, chude mięso czy dojrzewających, słodkich bananach. Niedobór cynku i żelaza też źle wpływa na usta, dlatego dorzuć jeszcze trochę szpinaku i jarmużu do powyższej listy. Od razu zauważysz poprawę!

PORZUĆ NAWYK OBLIZYWANIA WARG
Ślina ma właściwości wysuszające, więc pogarszasz swoją sytuację za każdym razem, gdy próbujesz udawać Marylin Monroe. Zmywa też naturalny tłuszcz, który się tam znajduje. Lepiej od razu się całować, niż zaczynać od oblizywania warg. Poza tym… to tylko dobrze wygląda na starych filmach. Nigdzie więcej.

ZAWSZE MIEJ PRZY SOBIE BALSAM DO UST
Wyrzuć wszystkie te, które najpierw czujesz, a dopiero potem widzisz. Substancje zapachowe w pomadkach mogą wysuszać wrażliwe usta. Dodatkowo, jest duża szansa, że możesz mieć alergię na produkty do ust, których używasz – w tym masło shea, wosk pszczeli a nawet olej rycynowy. Najlepsza nadal jest wazelina bezzapachowa.

ZOBACZ TEŻ: Naukowcy odkryli wzór na IDEALNE USTA. Dokładnie takie podobają się facetom! (Zobacz)

PAMIĘTAJ O REGULARNYM NAWADNIANIU
Poziom minerałów we krwi musi być zachowany. Warto dbać o to nie tylko dla pięknych ust, lecz także dla zdrowia. Miej zatem przy sobie zawsze butelkę wielorazową z wodą – to modne i bardzo użyteczne. Szczególnie teraz, kiedy pomieszczenia są wysuszone przez nieustanną ingerencję grzejników.

OBSERWUJ ZMIANY W OKOLICACH UST
Jeśli obserwujesz u siebie wysuszanie ust, mimo nieustannego nawilżania czy regularnego peelingu, to jest szansa, że nabawiłaś się infekcji. Szczególnie jeśli oprócz suchych ust, obserwujesz u siebie też tzw. zajady w kącikach ust. W takim przypadku niezbędna jest szybka wizyta u lekarza oraz prawdopodobnie kuracja antybiotykowa.