Wraz z nadejściem zimowych świąt coraz chętniej sięgamy po muzyczne klasyki, które przywołują bożonarodzeniowy klimat. Okazuje się jednak, że nie tylko „Last Christmas” i „All I want for Christmas is You” są najczęściej wybieranymi utworami. Dane zebrane z aplikacji Spotify udostępnił portal statystyczny Statisa. Oto najpopularniejsze piosenki na święta Bożego Narodzenia. Numer jeden wśród najczęściej słuchanych utworów w 2022 roku dla wielu może być sporym zaskoczeniem.

Jakie są piosenki świąteczne? Utwory, które wprowadzają magię świąt

Wśród najpopularniejszych piosenek świątecznych specjalne miejsce zajmują takie hity jak: „Driving home for christmas” (Chris Rea), „Merry Christmas Everyone” (Shakin’ Stevens), „Jingle Bells” (Yello) i oczywiście niezaprzeczalne klasyki świątecznych utworów, czyli „Last Christmas” zespołu Wham! oraz „All I Want For Christmas Is You” w wykonaniu Mariah Carey. Piosenki te możemy usłyszeć w galeriach handlowych, radiu, telewizji i wielu innych miejsach. To towarzysze przedświątecznych czynności, które tworzą świetne tło podczas ubierania choinki, robienia pierniczków czy szukania prezentów dla bliskich. Okazuje się jednak, że przeboje te mają sporą konkurencję, bo według najnowszego raportu pierwsze miejsce wśród świątecznych hitów zajmuje inny utwór.

Piosenki na święta Bożego Narodzenie. „Christmas Tree” zwycięzcą tegorocznego rankingu

Według danych z popularnej aplikacji muzycznej Spotify wśród najczęściej odtwarzanych piosenek świątecznych w 2022 roku, które pojawiają się na playlistach użytkowników, pierwsze miejsce zajął utwór „Christmas Tree”. Dla wielu osób może okazać się to wielkim zaskoczeniem. Dane, które opublikował portal Statista wskazują, że Mariah Carey ze swoim świątecznym hitem „All I Want For Christmas Is You” w tym roku zajęła drugie miejsce (utwór pojawiał się na 1522 playlistach Spotify’a). Trzecie miejsce przypadło piosence „It’s Beginning to Look a Lot Like Christmas” w wykonaniu Michaela Buble. Poza podium tym razem znalazł się hit „Last Christmas”. Zespół Wham! zajął czwarte miejsce z wynikiem 813 miejsc na playlistach.

Manicure na święta. Cudne stylizacje paznokci z ciemnymi kolorami lakierów

Piosenka świąteczna „Christmas Tree”. Co wiemy o tegorocznym k-popowym hicie?

Wykonawcą świątecznej piosenki „Christmas Tree” jest k-popowy artysta Kim Tae-hyung, znany także jako V. Jest też członkiem boysbandu BTS, należącego do wytwórni Big Hit Music. Jego świąteczna piosenka powstała jako ścieżka dźwiękowa do serialu pt. „Our Beloved Summer”. Utwór został dodany do list użytkowników na Spotify 2172 razy. Kim Tae-hyung jest nie tylko południowokoreańskim piosenkarzem, ale również tancerzem, autorem teksów i aktorem.