Organizacja przyjęcia weselnego nie należy do najłatwiejszych zadań. Oprócz poszukiwań wymarzonej sukni ślubnej, dobrania odpowiedniej fryzury i makijażu, pozostają jeszcze kwestie związane z dekoracją sali weselnej, wyborem menu, rozdaniem zaproszeń i wiele innych drobiazów, o które trzeba zadbać. A do tego dochodzi jeszcze jedna, bardzo ważna sprawa – tort weselny.

Spośród wszystkich innych punktów z listy, ten wydaje się być łatwym wyborem. Jedną z najpopularniejszych propozycji jest tzw. naked cake – to lżejsza wersja, bez tradycyjnej masy czy lukru, zazwyczaj ozdobiona kwiatami i sezonowymi owocami.

SZYBKIE ZMIANY W WYGLĄDZIE, KTÓRE DODADZĄ CI ATRAKCYJNOŚCI

Nie wszyscy są jednak zwolennikami minimalizmu, niektóre panny młode stawiają na bardziej ozdobne propozycje. Dla pewnej pary z Dubaju, tort stał się jednym z najważniejszych elementów całej uroczystości. Dlatego też postanowili złożyć dosyć nietypowe zamówienie.

Ich tort weselny ważył 160 kg, a kształtem przypominał samą pannę młodą. Do stworzenia tak imponującego dzieła zużyto ponad 20 kilogramów czekolady. Każdy, najdrobniejszy szczegół słodkich dekoracji był wykonywany ręcznie, a samo stworzenie tortu zajęło aż 10 dni. Cena ślubnego ciasta jest wręcz kuriozalna – całość kosztowała milion dolarów. Do tak wysokich kosztów z pewnością przyczyniło się to, że tort zdobiony był prawdziwymi perłami i diamentami. Jak Wam się podoba końcowy efekt?

CHCESZ SCHUDNĄĆ? SKOŃCZ OBSESYJNIE LICZYĆ KALORIE!