W czasie gorących przygotowań do świąt bardzo łatwo zapomnieć o tym, że nie tylko prezenty są ważne. Porzucamy nasze codzienne rzeczy i praktyki na rzecz przygotowań, sprzątania i kupowania prezentów. A wszystko odbija się na naszej figurze i cerze, co sprawia, że zamiast wyglądać przepięknie w Wigilię w nowej sukience i świetnym makijażu, czujemy się zmęczone i co gorsza, widać to gołym okiem. Dlatego warto na chwilę powstrzymać świąteczny bieg, by poświęcić chwilę swojej skórze i sobie samej. Oto nasz przedświąteczny urodowy plan!

TYDZIEŃ WCZEŚNIEJ
Czasu jest już naprawdę niewiele. I pewnie nie zdążysz zapisać się na masaż, podcięcie włosów, farbę ani manicure. Warto zatem przygotować się odpowiednio samodzielnie na przygotowania kosmetyczne. Pamiętaj, aby regularnie co 3 dni robić peeling ciała i twarzy – pomoże to dość szybko pozbyć się martwego naskórka i rozświetli Twoją twarz.

Warto też pomyśleć o masażu twarzy. Ostatnio bardzo popularne są kamienie GUA SHA, poczytasz o nich w NASZYM MATERIALE . Zawsze możesz po prostu postawić na dobre nawilżenie. Nie zapomnij o kremie pod oczy, który pomoże ukryć fakt, że od tygodnia nie śpisz dobrze, bo jesteś zmęczona przygotowaniami.

Zaopatrz się też w czerwoną szminkę (możesz skorzystać Z NASZEGO PRZEGLĄDU CZERWONYCH SZMINEK NA ŚWIĘTA ), wybrany lakier do paznokci (polecamy świąteczną czerwień oraz ciemną śliwkę bądź butelkową zieleń) oraz sprawdź czy nie brakuje Ci potrzebnych kosmetyków do makijażu. Jeśli któryś z nich się kończy, warto kupić w zapasie aby w wigilię nie szukać otwartego Rossmanna. Zaplanuj swój makijaż, aby w popłochu nie szukać dobrego tutorialu na YouTube w ostatnim momencie.

I tak KUP WCZEŚNIEJ RAJSTOPY. W tym roku też zabraknie na to czasu i będziesz przekupywać młodszą siostrę albo mamę, aby oddała Ci własne. Najlepiej kup dwie pary, gdyby pierwsza tradycyjnie chciała się porwać zaraz po założeniu. Masz już sukienkę? Super, dopasuj do niej jeszcze biżuterię oraz przemyśl, co chcesz zrobić z włosami. W ten sposób zaoszczędzisz czas w wielki dzień.

ZOBACZ TEŻ: Te szare myszki w kilka godzin przemieniły się w ślicznotki. Wystarczyła drobna zmiana

3 DNI WCZEŚNIEJ
Postaw na trwałą depilację i sięgnij po wosk albo golarkę. Nie chcesz chyba odkryć pozostałości po goleniu siedząc przy wigilijnym stole. To nie pasuje damie! To też dobry moment by sprawdzić, czy brwi są odpowiednio wyregulowane. Jeśli masz wolny wieczór postaw na mani i pedi. Uwierz mi, będziesz wdzięczna sama sobie w święta.

DZIEŃ PRZED
Sprawdź, czy Twoja lista została wypełniona w 100%. Wszystko zabrałaś? Niczego nie brakuje? To ostatni moment też na przećwiczenie wybranego makijażu na wieczór. Poświęć chwilę i wykonaj próbę generalną. Sprawdź, czy prezenty zostały odpowiednio popakowane, czy koszula bądź sukienka są w nienagannym stanie. Potem możesz wskakiwać do wanny, aby się odprężyć!

Co jeszcze dopisałybyście do naszej przedświątecznej listy przygotowań?