Nic tak nie odejmuje lat, jak pełne, duże usta – twierdzą badacze. Daily Mail opublikował wyniki badań, podczas których analizowano wpływ kondycji tej części twarzy na ocenę wieku, w jakim znajdowała się dana osoba.

Okazało się, że większe usta sprawiają, że dana kobieta jest oceniana na młodszą. Wąskie usta kojarzą się z upływem lat i postarzają twarz – twierdzą badacze.

Coś w tym musi być. Faktycznie – już po trzydziestce usta zaczynają tracić swój powab. Zanim skończymy 40 lat, nasze wargi tracą pierwotną sprężystość i pełność. Ten proces dla wielu osób kończy się na etapie ust, których niemal nie widać – wąziutkie, schowane wargi ma spora grupa kobiet w podeszłym wieku. Nie wszystkie jednak – wśród badanych kobiet były takie, których usta od dolnej do górnej krawędzi mierzyły nawet ponad 2 centymetry. Obok nich zdarzały się panie o ustach wąziutkich zaledwie na 3 milimetry.

Wyniki badań nie są chyba żadną rewelacją. Kobiety podświadomie dążą do efektu jak najpełniejszych, dużych ust. Pomadki, błyszczyki, nie mówić już o zabiegach powiększających usta – z tego wszystkiego korzystamy chętnie i często.

Ale tak to już jest z naukowcami – często zdarza się im wyważać już otwarte drzwi…