Will Smith skonfrontował się z komikiem Chrisem Rockiem podczas prezentacji najlepszego filmu dokumentalnego. Prowadzący galę Oscary 2022 zażartował ze sceny z żony Willa, Jady Pinkett-Smith. Will wyszedł na scenę i uderzył komika.

„Jada, kocham cię, G.I. Jane Two, nie mogę się doczekać, kiedy to zobaczę” – powiedział Chris Rock. Żart miał nawiązywać do filmu „G.I. Jane” z 1997 roku, w którym Demi Moore występowała z ogoloną głową.  Był wymierzony w ogoloną głowę Jady Pinkett-Smith, która otwarcie opowiadała o swoich doświadczeniach z łysieniem plackowatym.

Najpiękniejsze i najgorsze oscarowe fryzury

Gala transmitowana była na żywo i wywołała burzliwą reakcję w mediach społecznościowych. Wielu widzów zastanawia się, czy konfrontacja była reżyserowana i zaplanowana. Spekuluje się, że była to impulsywna reakcja, gdyż sceny te zostały wycięte w niektórych relacjach z gali rozdania Oscarów.

Sonda

Will Smith

Twoim zdaniem uderzenie było wyreżyserowane?

Will Smith zdobył Oscara dla najlepszego aktora za rolę w filmie „King Richard: Zwycięska rodzina”. Podczas podziękowań aktor przeprosił Akademię oraz innych nominowanych za to co wcześniej wydarzyło się na scenie. Nie przeprosił natomiast samego komika.

W 2021 roku Jada otworzyła się przed obserwującymi na Instagramie na temat swojej choroby.

Jada Pinkett Smith w szczerym wyznaniu na temat łysienia

Szybki psychotest: Zwierzę, które zobaczysz w pierwszej kolejności, zdradzi Twoją najważniejszą cechę