Opalanie natryskowe to bezpieczna alternatywa na szybkie przyciemnienie skóry, z której może skorzystać każdy, nawet osoby o bardzo jasnej karnacji. Sam zabieg trwa dosłownie kilka minut, a efekty są widoczne niemal natychmiast. Mimo że metoda nie jest niczym nowym, nadal cieszy się sporą popularnością. Sprawdź, co warto wiedzieć o opalaniu natryskowym zanim zdecydujesz się wypróbować to na własnej skórze.

Zanim przystąpimy do opalania natryskowego musimy odpowiednio się do niego przygotować. Pierwszą kwestą jest depilacja – warto wykonać ją stosunkowo wcześniej, by uniknąć podrażnień i czerwonych krostek. Przed nałożeniem na skórę pigmentu dobrze jest także wykonać peeling całego ciała – w ten sposób pozbędziemy się martwego naskórka, a efekt przyciemnienia utrzyma się na dłużej. Wybierając się na zabieg, pamiętajmy również o tym, by skóra była czysta i osuszona. W dniu wizyty nie smarujmy ciała żadnym balsamem ani nie nakładamy makijażu.

WEWNĘTRZNE NAPIĘCIE: JAK JE POKONAĆ I ODZYSKAĆ SPOKÓJ

Jeśli chodzi o samo opalanie natryskowe, na początku wybieramy stopień przyciemnienia oraz obszar ciała, który poddamy zabiegowi. Możemy zdecydować się na pełny pakiet lub wybrać opcję od pasa w dół lub od pasa w górę. Istnieje także możliwość nałożenia pigmentu wyłącznie na twarz, szyję i dekolt.

Następnie przechodzimy do specjalnego pomieszczenia, gdzie kosmetyczka rozpyla na skórze barwnik opalający. Uczucie jest podobne do pryskania ciała morską bryzą, a sam zabieg nie trwa dłużej niż 20 minut. Po zakończeniu przechodzimy do pomieszczenia, gdzie następuje osuszenie ciała, a po odczekaniu kilku minut nakładamy luźne ubrania. Po odczekaniu kilku godzin (około 6-8) bierzemy prysznic, by uzyskać pożądany kolor. Sam efekt utrzymuje się około tygodnia. W tym czasie powinnyśmy pamiętać o częstym nawilżaniu skóry.

SUCHY SZAMPON ZARAZ PO UMYCIU? ZOBACZ JAKIE SĄ TEGO EFEKTY

Sam zabieg opalania natryskowego kosztuje około 200 zł za całe ciało. Wszystko zależy od salonu, który wybierzemy, jego renomy i doświadczenia kosmetyczki. Opalanie natryskowe to bezpieczna alternatywa dla solarium. To także skuteczniejszy sposób na szybkie przyciemnienie skóry niż samoopalacze, ponieważ w tym przypadku nie istnieje ryzyko plam i zacieków.