Codzienne kąpiele, chociaż przynoszą przyjemne uczucie odświeżenia i są naprawdę relaksujące, szkodliwie wpływają na naszą skórę. Woda i żele zmywają z niej nie tylko brud i zgromadzone zanieczyszczenia, ale także naturalną warstwę lipidową, sprawiając, że staje się sucha i napięta.

PONAD POŁOWA KOBIET ZAPOMINA O STOSOWANIU KREMU Z FILTREM W TYM MIEJSCU

Nieprzyjemne uczucie ściągnięcia skóry towarzyszy nam niemal po każdej kąpieli. To wynik kilku czynników — zbyt długiej kąpieli, gorącej wody, a także żeli do mycia. Zmywają one wspomnianą już warstwę lipidową, która ochrania naszą skórę przed wysuszeniem. Dlatego konieczne jest, by po każdym myciu dobrze ją nawilżyć balsamami bogatymi w naturalne oleje.

Jest jednak jeszcze jeden sposób, który pomoże ci zadbać o nawilżenie ciała, podczas każdej kąpieli. Wystarczy, że dodasz do niej parę kropli naturalnego olejku, który ochroni skórę przed wysuszeniem. Nawilżona skóra wolniej się starzeje, jest elastyczna, gładka i promienna. Warto więc o nią zadbać.

DEPILACJA TWARZY – JAKA METODA SPRAWDZI SIĘ NAJLEPIEJ?

Oleje możesz kupić w drogeriach, które oferują nam naprawdę szeroki wybór – oleje migdałowe, arganowe, czy jojoba. Wszystkie dobrze spełnią swoją funkcję, a wzbogacone o olejki eteryczne, sprawią, że kąpiel stanie się jeszcze bardziej relaksująca.