Najnowsze informacje prosto z laboratorium naukowego USA są bardzo optymistyczne! Okazuje się, że zapach może rozwiązać wszystkie nasze problemy z nadprogramowymi kilogramami. Bez diet i ćwiczeń… Czy to na pewno możliwe?

ZOBACZ TEŻ: ZAPACH SZCZĘŚCIA ISTNIEJE. ZOBACZ JAKIE POŁĄCZENIA ZAPACHOWE CI TO ZAGWARANTUJĄ

Dr. Alan R. Hirsh twierdzi, że zapach oddziałuje na naszą percepcję i zmysły, zatem może również mieć wpływ na postrzeganie przez nas innych osób.

Przeprowadzone przez niego badania wskazują, że istnieje taka zależność. Eksperyment naukowy pokazał, że kobiety, które miały określony zapach wydawały się być szczuplejsze. Ocenę wystawiło 199 mężczyzn. Kobiety zmieniały zapachy, ale nic poza tym – ich wygląd pozostawał taki sam przez cały czas trwania badania.

Które składniki odpowiadają za to, że kobieta wydaje się być szczuplejsza? Wśród najlepszych znalazł się cynamon, pieprz i kardamon. Oprócz tego, badanie dowiodło, że jeśli mężczyźnie spodobał się zapach perfum, uznawał on, że kobieta jest szczuplejsza nawet o 5-6 kilogramów.

Pozostaje tylko jeden szczegół – kobiety nie kierują się zapachem podczas oceny innej osoby, dlatego ta sztuczka działa tylko na mężczyzn.

ZOBACZ TEŻ: UTRWAL ZAPACH SWOICH PERFUM. POTRZEBUJESZ PRODUKTU KTÓRY KOSZTUJE MNIEJ NIŻ 5 ZL

Ale kobiety również mogą wykorzystać moc zapachu, by schudnąć, ponieważ mają one pozytywny wpływ na nasze nawyki żywieniowe. Na przykład zapach mięty pieprzowej pomaga zahamować apetyt. A zapach wanilii powinien zaspokoić potrzebę zjedzenia słodkości. To odczucie może być spowodowane niskim poziomem serotoniny, a zapach wanilii może sprawić, że poziom się podwyższy.

Co Wy na to?