Jeśli chcesz zostać Świętym Mikołajem i sprawić komuś radość w te święta teraz jest na to wyjątkowa okazja. Właśnie startuje akcja #ODDAJROWER. Jej zasady są bardzo proste. Jeśli masz rower, którego nie używasz, możesz go oddać i sprawić, że zyska drugie życie. To sposób na prezent dla dzieci, które dzięki Tobie będą mogły cieszyć się z rowerowych wycieczek.

To już IV edycja akcji Oddaj Rower. W tym roku ma ona zasięg ogólnopolski. Organizatorzy akcji rozpoczęli współpracę z najlepszymi serwisami w całej Polsce, które pomogą naprawić rowery. Odmalowane i zreperowane zyskają drugie życie i zostaną przekazane potrzebującym dzieciom. To wspaniała inicjatywa! Każdy z nas może sprawić prezent dla dzieci i spełnić ich marzenia o rowerowych wycieczkach.

„Wesołych Świąt?” Ten spot reklamowy dosadnie pokazuje krzywdę zwierząt

Zasady są banalnie proste. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie. Znajdziesz w nim miejsca, gdzie możesz przekazać rower lub ustalić z organizatorami inne miejsce jego odbioru. Następnym krokiem jest przekazanie go w ręce specjalistów, którzy go odnowią – sprawdzą jego kondycję, wymienią zepsute części i odmalują. Dzięki temu zyska drugie życie i zostanie przekazany dzieciom. I to jeszcze przed gwiazdką!

Jeśli nie masz do oddania roweru, możesz wybrać inną formę, aby wesprzeć akcję i zorganizować prezent dla dzieci w te święta. Fundacja prowadzi także zbiórkę społeczną na ten szczytny cel. Możesz wpłacić dowolną kwotę. Akcja trwa do 18 grudnia.