Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Efekt powiększenia i korekta kształtu, na który nie trzeba długo czekać. Wszystko trwa zaledwie kilka minut, ale czy na pewno zawsze jest bezpieczne? Wszystko zależy od specjalisty wykonującego zabieg.

Niestety oferta powiększenia ust kwasem hialuronowym jest obecna nie tylko w profesjonalnych gabinetach medycyny estetycznej. Wiele osób bagatelizuje potencjalne przykre konsekwencje i zamiast wiedzą i doświadczeniem osoby wykonującej zabieg, kieruje się ceną.

Justyna Żyła skorygowała usta. „Nie wstydzę, że korzystam z estetyki”

Decyzja o powiększeniu ust powinna być przemyślana i poprzedzona dokładnym researchem miejsc, które wykonują zabieg w profesjonalny i bezpieczny sposób, ponieważ to dobro pacjentki powinno być najważniejsze.

Octopus lips – nowy dziwny trend w powiększaniu ust. Na czym polega?

Z takim podejściem trudno jest powiązać jeden z rosyjskich salonów kosmetycznych, który swoim klientkom proponuje nie tylko powiększenie ust, ale również zupełną zmianę ich kształtu. W sieci nie brakuje zdjęć, na których kobiety chwalą się efektami wykonanego zabiegu.

Honorata Skarbek zrezygnowała z doczepów. Fani: „Powiększyłaś usta?”

Ich usta przypominają kształtem ośmiornicę, dlatego też nazwą tego dziwnego trendu jest Octopus Lips. Cały zabieg polega na wypełnieniu ust kwasem hialuronowym, a następnie ich modelowaniu do pożądanego kształtu.

Zwolenniczek tego trendu nie brakuje. Wiele kobiet publikuje w sieci zdjęcia oznaczając je #ostopuslips. Niestety skutki nowej mody mogą być bardzo niebezpieczne, ponieważ o ile kwas hialuronowy można rozpuścić, to odzyskanie naturalnego kształtu ust może nie być już takie łatwe. Niestety popularność nowego trendu wciąż rośnie i mimo zagrożenia wiele dziewczyn decyduje się na zabieg.