Masz w domu butelkę octu jabłkowego? Świetnie! Okazuje się, że nagle przybył Ci kolejny kosmetyk, bo specyfik ten ma naprawdę szeroki wachlarz zastosowań. No i jest ekologiczny, a to chyba jego podstawowa cecha.

Ocet jabłkowy jest lepszy dla Twojej urody, niż myślałaś

Gwiazdy już zachwycają się efektami jego stosowania. Scarlett Johansson w rozmowie z Elle UK zdradziła, że stosuje go jako tonik, jeśli na skórze pojawiają się niedoskonałości w postaci wyprysków.

– Naprawdę pomaga w gojeniu się skóry. To dobry sposób, jeśli nie chcesz używać wszystkich tych agresywnych kosmetyków chemicznych, jakie poleciłby Ci twój dermatolog – wyjaśnia.

Wszystko dlatego, że ocet jabłkowy normuje poziom pH skóry, zwęża pory i działa przeciwtrądzikowo.

Ocet jabłkowy jest lepszy dla Twojej urody, niż myślałaś

Miranda Kerr stosuje go na włosy, przed odżywką, a po szamponie. To odżywka pomaga pozbyć się charakterystycznego dla octu zapachu. Można zrobić sobie w domu mgiełkę do włosów na bazie octu – wystarczy zmieszać go w proporcjach 1:1 z wodą i rozpylać po każdym myciu.

Ocet jabłkowy jest lepszy dla Twojej urody, niż myślałaś

Megan Fox pije ocet jabłkowy gdy chce oczyścić organizm. Ponoć pomaga się pozbyć nadmiaru wody, jaką gromadzi nasze ciało np. podczas miesiączki. Dobrze jest wykorzystywać go do sałatek. Jest bogaty w minerały, pomaga w wypróżnianiu, w chorobach zatok, wspomaga trawienie.

Pisałyśmy już kiedyś o tym, że gwiazdy powszechnie stosują ocet jabłkowy jako specyfik wspomagający odchudzanie. Ostrzegamy jednak – dieta oparta na „shotach” z octu może być szkodliwa, jak wszystko w nadmiarze.