Znasz to uczucie satysfakcji, kiedy wreszcie uda wam się schudnąć? Wydaje się, że nic nie może przerwać waszej radości… No właśnie, wydaje się. Niestety euforię związaną ze schudnięciem bardzo często zakłóca nam nadmiar obwisłej skóry. Mamy dla ciebie kilka wskazówek, które pozwolą ci sobie z nią poradzić.

CHCESZ SCHUDNĄĆ? SKOŃCZ OBSESYJNIE LICZYĆ KALORIE!

Obwisła skóra to dość powszechny problem wśród osób, które zrzuciły sporo nadprogramowych kilogramów. Potrafi odebrać całą radość ze schudnięcia, skutecznie dobierając pewność siebie. Kilka poniższych rad, pomoże ci przywrócić jej elastyczność.

Chudnij stopniowo

Walkę z obwisłą skóra powinnaś zacząć już podczas odchudzania. Przede wszystkim kontroluj utratę wagi – chudnij stopniowo, dając skórze czas na powrócenie do swojego rozmiaru. Nagła utrata kilku kilogramów pozostawi cię z ogromną ilością nadprogramowej, sflaczałej skóry.

ĆWICZYSZ, A WAGA WCIĄŻ STOI W MIEJSCU?

Rzuć palenie
Palenie wysusza skórę oraz przyspiesza proces jej starzenia, co znacząco wpływa na jej elastyczność. Jeśli więc chcesz się cieszyć jędrną, gładką skórą, raz na zawsze zapomnij o paleniu.

Jedz warzywa i owoce

Owoce i warzywa są bogactwem witamin i minerałów, które mają niebagatelny wpływ na kondycję naszej skóry. Odżywiają ją, wspomagają jej regenerację, a także poprawiają elastyczność.

Spożywaj białko

Pokarmy bogate w białko, zawierają kolagen i elastynę, białka, które odpowiedzialne są za nawilżenie skóry, a także jej sprężystość i elastyczność. Upewnij się więc, że w twoim jadłospisie znajdzie się kurczak, jajka, tofu, ryby i rośliny strączkowe.

ISTNIEJE LIPOSUKCJA BEZ SKALPELA, CZYLI SPOSÓB NA ODCHUDZANIE BEZ WYRZECZEŃ!

Buduj mięśnie

Mięśnie zajmą miejsce utraconego tłuszczu, naprężając luźną skórę.

Pij dużo wody

Skóra pozbawiona wody jest sucha, zwiotczała i wolniej się regeneruje. Spożywaj więc przynajmniej 1,5 l wody dziennie, by cieszyć się naprężoną, elastyczną skórą.rn