Esencje na azjatyckim rynku pielęgnacji skóry są popularne od lat. W Polsce wciąż jesteśmy na etapie odkrywania ich wspaniałych właściwości, dlatego postanowiłyśmy przybliżyć wam kilka ich zalet. Czym dokładnie są i jak należy je stosować? Jakie esencje znajdziecie na polskim rynku? Sprawdźcie!

Esencja zazwyczaj przybiera formę lekkiego nawilżającego płynu, którego głównym zadaniem jest przygotowanie skóry do przyjęcia kremu nawilżającego po oczyszczaniu. To warstwa, dzięki której pozostałe kosmetyki aplikowane na twarz będą wchłaniały się dużo lepiej.

ZOBACZ TEŻ: SKŁADNIK, ZA KTÓRYM SZALEJĄ KOREANKI! NA PEWNO O NIM SŁYSZAŁAŚ!

Czym esencja różni się od tonera? Są lekkimi płynami, ale choć mogą wyglądać podobnie, zawierają różne składniki. Tonery służą do usuwania pozostałości po produktach oczyszczających i są w zasadzie wodą wzbogaconą o olejki eteryczne i alkohol. Esencje sa dużo bardziej kremowe i zawierają wyższy poziom składników aktywnych, zaprojektowanych tak, aby wnikać głęboko w skórę. Równoważą ją zaraz po oczyszczaniu i tonizowaniu. Nawilżają i przygotowują do kolejnych etapów pielęgnacji skóry.

Jak korzystać z esencji?

Bez względu na to, czy jesteś gotowa na pełną dziesięcioetapową pielęgnację skóry, czy nie, esencja jest wspaniałym dodatkiem do każdej metody pielęgnacyjnej. Nie zajmuje dużo czasu i powszechnie stosuje się ją właśnie z tonerem. Nie należy aplikować jej wacikiem, gdyż azjatyccy eksperci lansują dużo prostszą i bardziej skuteczną metodę. Wystarczy umieścić kilka kropel w dłoniach i w ten sposób aplikować esencję na twarz. Ciepło rąk i delikatny nacisk na skórę, pomogą produktowi działać na najwyższym poziomie.

ZOBACZ TEŻ: CZYM JEST PODWÓJNE OCZYSZCZANIE? TECHNIKA, KTÓRA STOI ZA PIĘKNĄ SKÓRĄ KOREANEK

Która esencja jest najlepsza dla Twojej skóry?

Esencje redukują większość problemów ze skórą. Najbardziej popularne rozjaśniają, nawilżają i ujędrniają. Właścicielki skóry suchej powinny stosować esencje nawilżające z kwasem hialuronowym. W przypadku skóry matowej najlepiej sprawdzą się esencje zawierające pigmenty rozjaśniające. Choć przeznaczone są zwłaszcza do skóry szarej i zmęczonej, każda z was może wprowadzić ją do swojej rutyny pielęgnacyjnej.