Obecnie w koloryzacji włosów mamy wiele trendów: pastelowe, szare czy mocny balejage nikogo już nie dziwią. Jest jednak taka koloryzacja, która nieustannie przewija się w trendach i ciągle wraca. Mowa tutaj o różowych włosach, które równie często co nastolatki, wybierają również dorosłe kobiety. Warto jednak wiedzieć kilka rzeczy na temat farbowania włosów na różowo, zanim zdecydujemy się na tak radykalną koloryzację.

ZOBACZ TEŻ: GWIAZDY, KTÓRE PRZEFARBOWAŁY WŁOSY NA RÓŻOWO! MILLENIALSI KOCHAJĄ TEN KOLOR!

Trwałość koloryzacji

Warto zacząć od trwałości takiej koloryzacji – delikatne farbowanie blond włosów na różowy kolor w odpowiednich rękach może wyglądać super. Jednak w niedoświadczonych, może zmienić się w długotrwały koszmar, z którego nie będziesz mogła się wydostać miesiącami. Pigment różowy bardzo dobrze odnajduje się na blond włosach, toteż dokładnie wybierz miejsce w którym przefarbujesz włosy.

Kolor może się zmieniać w zależności od pory roku i dnia

Nie zdziw się, gdy kolor zmieni swoje nasycenie. W naturalnym świetle różowe włosy mogą mienić się na różowo-złote, a w ciemniejszym mogą nawet wyglądać na truskawkowy blond.

ZOBACZ TEŻ: HAIR-TREND: Różowe, niebieskie, zielone i TĘCZOWE WŁOSY GWIAZD (Kupujesz to?)

Sprawdź swoją kosmetyczkę i szafę

Róż na włosach świetnie sprawdza się z innymi, jasnymi kolorami, toteż warto sprawdzić, czy Twoja szafa jest gotowa na Twoją nową koloryzację. Może też okazać się, że warto zmienić niektóre kosmetyki albo ponownie sięgać po złote odcienie i beżowe, by stworzyć naturalny, codzienny makijaż.

Będziesz wyglądać na młodszą

Wiele kobiet twierdzi, że różowy kolor na włosach odmładzał je co najmniej o 3 lata i wiele osób zwracało uwagę na to, że wyglądają z tym kolorem na młodsze. Jeśli lubisz się bawić włosami, jest to zatem idealna koloryzacja dla Ciebie!