Na pewno słyszałaś o najnowszym trendzie w pielęgnacji skóry, który od jakiegoś czasu rozprzestrzenia się po Instagramie. Maseczki z pomidorów nie są nowością, ale czy są skuteczne? Sprawdziłyśmy to!

Kiedy coś zaczyna być modne w Intenrecie, wszystkim wydaje się, że jest skuteczne. Co z pomidorem, który właśnie przeżywa swoje pięć minut, dzięki wpływowym influencerkom urodowym? Na Instagramie jest go mnóstwo. W sieci publikowane są filmy i zdjęcia, na których pomidor jest głównym składnikiem domowych maseczek.

ZOBACZ TEŻ: MASECZKA Z SIEMIENIA LNIANEGO, W KTÓREJ ZAKOCHAŁY SIĘ GWIAZDY!

Regularne spożywanie pomidora wpływa pozytywnie na zdrowie. Obniża poziom cholesterolu i zapobiega problemom sercowo-naczyniowym. Co z pielęgnacją skóry? Czy pomidor może mieć na nią jakikolwiek wpływ?

Pomidor ma bardzo wysoki stężenie składników odżywczych, które naniesione na skórę przynoszą ogromne korzyści. Jest bogaty w witaminę C, A, E, B6 oraz białka takie jak likopen oraz karotenoid o działaniu antyoksydacyjnym, czyli chroniącym przed wolnymi rodnikami.

Co dzieje się ze skórą po zastosowaniu maseczki z pomidora?

Witaminy zawarte w pomidorze skutecznie zwalczają pryszcze i doskonale uszczelniają pory. Pomidor to fantastyczny sojusznik osób, które na co dzień borykają się z przebarwieniami. Dzięki swojej kwasowości rozjaśnia i naturalnie rozświetla skórę.

ZOBACZ TEŻ: MASECZKA Z SIEMIENIA LNIANEGO, W KTÓREJ ZAKOCHAŁY SIĘ GWIAZDY!

Co więcej? Pomidor jest naturalnym środkiem ściągającym, który odświeża skórę. Możesz stosować go jako domową maseczkę. Wystarczy zmiażdżyć pomidory i aplikować je na skórę twarzy jak każdą inną maskę. Zmieszaj go z sokiem z cytryny, w ten sposób jeszcze bardziej rozjaśnisz skórę.