Znana sieć sklepów Lidl już od dawna ma w swojej ofercie książki, często po dobrych promocyjnych cenach. Wkrótce przy okazji zakupów klienci będą mogli skorzystać z nowej możliwości. Przy marketach staną… książkomaty.

Nowa oferta pojawi się na razie w wybranych placówkach sieci Lidl w Poznaniu. Książkomaty dadzą możliwość korzystania z zasobów Biblioteki Raczyńskich.

Książki, które warto przeczytać w 2022 roku

Przyjemne z pożytecznym. Lidl instaluje książkomaty

Wkrótce czytelnicy Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu przy okazji zakupów w Lidlu będą mieli okazję wypożyczyć książki. Zainstalowane przy sklepach książkomaty dadzą możliwość korzystania z oferty nowym i dotychczasowym klientom w tej części miasta, gdzie brakuje jej placówek.

Dwa z 11 książkomatów pojawią się przy sklepach marki Lidl na ul. Zamenhofa 132 oraz ul. Poszwińskiego 6.

Jak informuje oficjalna strona Biblioteki Raczyńskich za kilka dni zacznie się testowanie urządzeń, szkolenie bibliotekarzy i sprawdzanie procedur. Książkomaty będą do dyspozycji czytelników w połowie marca. Wtedy też pojawią się dokładne instrukcje i zasady korzystania z urządzeń, które pozwolą wypożyczać i oddawać książki tym, którzy nie zawsze mają bibliotekę po drodze.

Książkomaty przy sklepach Lidl. Jak to działa?

Obsługa nie będzie skomplikowana, żeby wszyscy niezależnie od wieku i zaawansowania technologicznego mogli skorzystać z oferty.

“Jako Lidl Polska często angażujemy się w lokalne inicjatywy, które poprawiają komfort życia mieszkańców. Wierzymy w społeczne zaangażowanie. Naszym celem jest bycie “dobrym sąsiadem”. Książkomaty to wspaniały sposób na rozwój i popularyzację czytelnictwa wśród lokalnej społeczności. Dzięki ustawieniu automatów przy naszych sklepach, czytelnicy będą mogli wypożyczyć książki wygodnie, przy okazji codziennych zakupów. Wierzymy, że to rozwiązanie będzie szczególnie dogodne dla seniorów i dzieci” – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR Lidl Polska, cytowana w komunikacie prasowym.

Wszystkie książkomaty mają 93 skrytki – w każdej z nich mieści się kilka książek.