Po wieloetapowej pielęgnacji skóry, Koreanki proponują kolejny wielki trend. Tym razem nie chodzi o oczyszczanie cery, ale o wygładzenie zmarszczek, a w tym zadaniu ma pomóc nowość o nazwie K-Botoks.

ZOBACZ TEŻ: CZYM SIĘ RÓŻNIĄ WYPEŁNIACZE OD BOTOKSU? TO POWINNAŚ WIEDZIEĆ O TYCH ZABIEGACH

Mówi się, że K-Botoks jest o wiele bardziej skuteczną i bezpieczniejszą formą na walkę z oznakami starzenia się skóry niż toksyna botulinowa.

Nie jest to zupełna nowość w świecie medycyny estetycznej, ale dopiero teraz mówi się o nim głośno – K-Botoks to alternatywa do tradycyjnych zabiegów, która jest reklamowana jako skuteczna i tańsza formuła na wygładzenie skóry.

Jest to propozycja, określana jako Jeuveau, która może okazać się silnym konkurentem dla tradycyjnego botoksu.

Czas trwania efektu po K-Botoks jest porównywalny do tradycyjnego zabiegu i wynosi około 4 miesięcy. Lekarze rozpoczęli już badania, które mają ocenić subtelne różnice miedzy nowością Jeuveau, a innymi dostępnymi produktami. mówi Joshua Zeichner certyfikowany dermatolog z Nowego Jorku.

ZOBACZ TEŻ: OTO SHOW, W KTÓRYM JURY OCENIA, CZY UCZESTNICY POTRZEBUJĄ OPERACJI PLASTYCZNEJ

To, co może okazać się najbardziej atrakcyjne w nowej formule to mniejszy koszt zabiegu. Ma być o 25% tańszy niż tradycyjny botoks. Pewnie minie jeszcze sporo czasu zanim substancja stanie się ogólnie dostępna, ale jeśli okaże się tak samo skuteczna, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zabieg ten stanie się głównym sposobem walki z oznakami starzenia.

Co Wy na to?