Jaki content był najbardziej popularny w minionych dwunastu miesiącach? Którzy kreatorzy zachwycili swoim nieszablonowym podejściem do przekazania istotnych tematów? TikTok prezentuje najpopularniejsze treści i twórców w 2021 oraz udostępnia najnowszą funkcję Zapytaj na TikTok.

TikTok to przestrzeń kreatywnej ekspresji, która inspiruje i pozwala poszerzać swoje horyzonty. O jej wyjątkowości świadczy stale rosnąca liczba użytkowników, która w 2021 roku przekroczyła 1 miliard. Twórcy TikToka swobodnie wyrażają siebie, tworząc unikalne treści.

Wałek jadeitowy do aplikacji podkładu. Na TikToku pojawiają się kolejne filmy

Nowe narzędzie na TikToku

Wraz z podsumowaniem roku, platforma udostępnia nowe narzędzie – Zapytaj Na TikTok, która jeszcze mocniej wpłynie na interakcję między użytkownikami, dzięki możliwości inicjowania tematów dyskusji z całą ponadmiliardową społecznością platformy. W pierwszej kolejności TikTok zachęca do podzielenia się swoimi najważniejszymi wspomnieniami z 2021 roku inspirując rozmowę wokół takich pytań, jak: „Co było Twoim najważniejszym wydarzeniem w 2021 roku” czy „Jaki był Twój najszczęśliwszy moment w 2021 roku?”. Już pierwszego dnia od oficjalnego uruchomienia, hasztag #AskOnTikTok zanotował blisko 150 mln impresji.

„Ostatni rok na TikToku obfitował w wiele niesamowitych momentów, które pozwoliły naszej społeczności inspirować siebie nawzajem i dzielić się unikalnymi treściami. W Polsce szczególnie dużym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście sport i muzyka, ale także treści edukacyjne. To pokazuje jak różnorodna jest nasza społeczność, która oczekuje od platformy możliwości swobodnego wyrażania siebie na tematy dla nich ważne. Już nie mogę doczekać się, aby zobaczyć, co przyniesie nam nowy rok. Z pewnością użytkownicy platformy nie raz pozytywnie nas zaskoczą – mówi Paula Kornaszewska, Dyrektor Operacyjna Europa Centralna i Wschodnia w TikTok.

Najpopularniesze wideo na platformie

Użytkownicy TikToka cenią kreatywność i dobrą zabawę – 75% odwiedza platformę w poszukiwaniu rozrywki[1]. W 2021 r. na TikToku na całym świecie królowały treści z kategorii komedia, jedzenie i napoje oraz rodzina.

 

Do najpopularniejszych w Polsce wideo należą:

 

Z kolei na świecie ta lista przedstawiała się następująco:

 

  • @totouchanemu – Taniec z dronem? Zdecydowanie warto zostać na chwilę.
  • @nathanevanss – Ostateczny dowód na to, że szanty sprawdzają się o każdej porze roku.
  • @youneszarou – Smakowita fotografia
  • @cunhalucass – Taka ot wycieczka do akwarium
  • @a.z.yx – zaraz wracam, zmieniam właśnie moje #profilove

Energia czerpana z radości: najpopularniejsze treści, które przyniosły radość użytkownikom TikToka

 

Globalnie społeczność TikToka w 2021 roku czerpała pozytywne emocje spośród takich treści jak: zwierzęta, sport i rozrywka. Najmocniej uwagę przykuły:

 

  • @k_passionate – Czy wydra wygra?
  • @jongraz – Mopsowy miernik nastroju – jedyny w swoim rodzaju
  • @edsheeran – Próba generalna przed EURO czy nagranie na TikToka?
  • @randyfeltface – Tylko na TikToku znajdziesz maskotkę karmiącą żyrafę marchewkami. Serio.

 

A którzy polscy twórcy wpisali się najlepiej w ten trend? Na czele stoją profile:

Playlista: najpopularniejsze utwory na TikToku  

 

Nie da się ukryć, że muzyka jest motorem napędowym platformy. TikTok wyznacza nowe trendy, a utwory, które często przewijają się w aplikacji zdobywają światowe listy przebojów. Przeprowadzone przez TikToka badania pokazują, że dla 80 proc. ankietowanych, TikTok jest platformą numer #1 do odkrywania nowej muzyki, a ponad połowa (56 proc.) tych odkryć odbywa się w sekcji „Dla Ciebie”[1]. W 2021 roku najpopularniejszymi gatunkami muzycznymi na platformie był pop, hip-hop, rap i muzyka elektroniczna.

Wśród polskich twórców, którzy zawojowali najwyższe miejsca na TikTokowej playliście znajduje się Anastazja Maciąg (@anastazjamaciag) z piosenką „Temat o Tobie”. Anastazja swoją karierę muzyczną rozwija dzięki platformie i Universal Music Polska. We wrześniu została ogłoszona zwyciężczynią pierwszej edycji konkursu „Rising Star”, który odbył się w niespotykanej jak na takie wydarzenia formule – całkowicie online.

W najlepszej polskiej trójce znaleźć można także Young Leosię z jej piosenką „Szklanki” oraz OIO & OKI & Young Igi & Otsochodzi z utworem „Amerykańskie Teledyski”.

 

Międzynarodowa TOP5:

 

Wschodzące gwiazdy TikToka

 

TikTok to miejsce, które umożliwia twórcom zdobycie rzeszy fanów. Konta z ciekawym contentem, które wiedzą, jak przyciągnąć uwagę odbiorców, notują duże przyrosty obserwatorów. Przekonała się o tym między innymi @jeleniewska, której profil śledzi już 13 milionów użytkowników. To zdecydowana królowa polskiego TikToka.

 

W 2021 roku na platformie pojawiły się kolejne wschodzące gwiazdy, zarówno w skali globalnej jak też w Polsce. Światowi kreatorzy, tworzący treści w takich tematach jak technologia, moda i edukacja, mogli w 2021 roku pochwalić się największym przyrostem fanów.

 

Ranking globalny jest taki:

 

W Polsce natomiast konta, które urosły najbardziej w 2021 roku należą do:

[1] Badania zostały oparte na analizach przeprowadzonych przez TikTok Marketing Science we współpracy z InSites Consulting, a także na badaniach jakościowych PRS IN VIVO. Działaniami badawczymi objęto Wielką Brytanię, Francję, Niemcy, Włochy i Hiszpanię.

Brad Pitt ma romans ze znaną, hollywoodzką aktorką?!

Mat.prasowe