Przebierasz nogami, wiercisz się w łóżku i nie możesz zasnąć w upalny dzień. Spora liczba osób w trakcie lata z tym problem, często budzi się w nocy bądź cierpi na bezsenność. Oto trzy sposoby jak zasnąć podczas upałów.

Lato to nie tylko okres wakacyjnego wypoczynku, ale również trudny czas dla naszego organizmu. Gdy żar leje się z nieba, na koniec dnia marzysz o relaksie i wypoczynku. Noc to przede wszystkim idealny moment na regenerację organizmu. Jak jednak wyspać się w upalne dni?

Grupa mężczyzn stworzyła „okresowe rękawiczki”. Ten „innowacyjny” produkt tylko pogłębia tabu wokół miesiączki

Jak zasnąć podczas upałów – sprawdzone sposoby

Przygotuj sypialnię

Na godzinę przed pójściem spać odpowiednio przygotuj sypialnię. Otwórz okna i przewietrz pomieszczenie. Możesz włączyć wiatrak, ale nie używaj go w nocy. Dobrym rozwiązaniem jest również schłodzenie pościeli. Zwilż ją delikatnie, zwiń w kostkę i umieść w bawełnianym worku, a następnie włóż do lodówki. To powinno znacznie ułatwić sen. Jeżeli lubisz spać nago, nie krępuj się, a to na pewno dobrze zrobi twojej skórze i sferom intymnym. Decydując się na piżamę, wybierz taką z naturalnych tkanin (lnu, bawełny czy jedwabiu).

Zadbaj o siebie

Półtorej godziny przed snem pójdź na spacer, żeby się trochę zmęczyć. Po powrocie do domu weź zimny prysznic, który schłodzi organizm, ale również pozwoli ci się odprężyć i zrelaksować. Warto pamiętać, by nie objadać się przed snem, ale również nie używać smartfonów, które imitują intensywne światło. Postaraj się wyciszyć na 30 minut przed zaśnięciem.

Zastosuj… ryż

Skutecznym sposobem jest chłodzący termofor. Możesz go wykonać prostą domową metodą. Sięgnij po kostki lodu, mrożonkę bądź… ryż. Następnie przesyp do bawełnianego woreczka bądź skarpety i na kilka godzin umieść w zamrażalniku. Na chwilę przed snem ułóż kompres na poduszce tuż obok głowy lub karku. Powinien wystarczyć na około godzinę.

Sonda

spanie w upał

Macie problem z zaśnięciem w czasie upałów?