O księżniczce Beatrice głośno zrobiło się, kiedy ogłosiła swoje zaręczyny z potentatem nieruchomości Edoardo Mapelli Mozzi we wrześniu 2019 r. „Jesteśmy niezwykle szczęśliwi, że możemy podzielić się wiadomością o naszych zaręczynach” – powiedziała, dzieląc się radosną wiadomością w oficjalnym oświadczeniu . „Oboje jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że zaczynamy razem tę przygodę życia i nie możemy się doczekać małżeństwa” – kontynuowała w oświadczeniu. „Dzielimy wiele zainteresowań i wartości i wiemy, że będzie to dla nas pomocne w nadchodzących latach pełnych miłości i szczęścia”.

Ślub księżniczki, który odbył się w 2020 roku, bez wątpienia był tak samo efektowny jak ślub jej siostry księżniczki Eugenii. Księżniczka Beatryce na przestrzeni lat przeszła niezwykłą metamorfozę. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o księżniczce Beatrice.

Jesienna stylizacja Meghan Markle to najmodniejszy trend tego sezonu

Księżniczka Beatrice przyszła na świat w latach 80.

8 sierpnia 1988 drugi syn królowej Elżbiety II, książę Andrzej, i jego żona Sarah Ferguson powitali swoje pierwsze dziecko, córkę. Urodziła się w Portland Hospital w Londynie, czyli w tym samym szpitalu, w którym książę Harry i Meghan Markle powitali syna Archiego. Cztery dni po narodzinach księżniczki rodzice przedstawili ją opinii publicznej, ale dopiero 22 sierpnia ogłoszono jej imię, Beatrice Elizabeth Mary.

„Imię Beatrice oznacza ‘nosicielka radości’ i ma królewskie korzenie”, potwierdziła Associated Press w raporcie z 1988 roku. „Najmłodsze z dziewięciorga dzieci królowej Wiktorii nazywało się Beatrice”. Publikacja ujawniła, że po narodzinach księżniczka Yorku była piątą w kolejce do tronu. Później Beatrice została zepchnięta na dziewiątą pozycję w linii sukcesji (po narodzinach księcia Archiego).

Księżniczka Beatrice miała niegdyś bardzo jasne włosy

Niedługo po swoich trzecich urodzinach księżniczka Beatrice poszła do przedszkola w Upton House School w Windsor. Prestiżowy żłobek przyjmuje dzieci w wieku od 2 do 11 lat, ale Beatrice pozostała w szkole tylko do 1995 roku . Następnie uczęszczała do innego przedszkola, Coworth Park School.

Zdjęcia Beatrice z pierwszego dnia w szkole są bardzo urocze, ale możesz nie rozpoznać na nich księżniczki. To z powodu jej platynowych blond włosów. Księżna miała blond włosy już jako dziecko. Z biegiem czasu jej włosy stopniowo czerwieniały i zaczęły przypominać kolor bardziej przypominający włosy jej matki Sary Ferguson.

Księżniczka Beatrice nawiązała silną więź z Harrym Potterem

Księżniczka Beatrice zaczęła uczęszczać do szkoły św. Jerzego w Ascot w Anglii w 2000 roku. Jak się okazuje, Beatrice jest Potterheadem, a książki o Harrym Potterze zajmują szczególne miejsce w jej sercu. „Kiedy byłam młodsza zdiagnozowano u mnie dysleksję, co oznaczało, że siedzenie przed książką było naprawdę trudne. Dopóki nie odkryłam Harry’ego Pottera, który porwał moją wyobraźnię i nagle czytanie stało się zabawne”, wyznała w jednym z wywiadów.

Dlaczego królowa Elżbieta II zostanie usunięta ze stanowiska głowy państwa tego kraju?

Księżniczka Beatrice nie zawsze dogadywała się ze swoją młodszą siostrą

Księżniczkę Beatrice i jej młodszą siostrę, księżniczkę Eugenię, dzieli tylko rok i siedem miesięcy. „Jesteśmy dla siebie wielkim wsparciem”, ujawniła Eugenie w wywiadzie dla Vogue. Ale zanim pomyślisz, że siostry zawsze były blisko, Beatrice położyły kres twoim domysłom. „Jedna z największych kłótni, jakie kiedykolwiek miałyśmy, dotyczyła butów Converse”, przyznała Beatrice w publikacji. „Mamy stopy tego samego rozmiaru i obie miałyśmy identyczne pary. Jedna para została zniszczona”.

Księżniczka Beatrice zaczęła wybierać odważniejsze stylizacje

Księżniczka Beatrice zwróciła na siebie uwagę we wrześniu 2007 roku, kiedy przeszła na pokaz mody podczas Londyńskiego Tygodnia Mody. Przed wydarzeniem 19-latka powiedziała The Telegraph: „Nigdy w życiu nie robiłam czegoś takiego”. Księżniczka wyznała, że robi to dla celów charytatywnych i że będzie towarzyszyć jej matka, Sarah Ferguson. Duet matka-córka założył wówczas suknie Dolce & Gabbana i biżuterię House of Garrard wartą miliony dolarów, w tym szafir „Kleopatra”.

Zarówno księżniczka, jak i księżna Yorku wyglądały oszałamiająco w swoich wydekoltowanych, dopasowanych do ciała czarnych sukienkach, ale z pewnością nie były to stylizacje, w których przywykliśmy widywać członkinie rodziny królewskiej. Chociaż był to pierwszy krok Beatrice w modzie, nie był ostatnim. Od tamtego czasu uczestniczyła w kilku modowych imprezach, w tym w wydarzeniu Diora.

Księżniczka Beatrice stała się znana ze swoich kapryśnych kapeluszy

W końcu księżniczka Beatrice zaczęła eksperymentować z wyjątkowymi kapeluszami, takimi jak gigantyczna śliwkowa kreacja, którą założyła w Boże Narodzenie 2005 roku. Gdy Beatrice podrosła, jej kapelusze zaczęły przybierać jeszcze bardziej śmiały obrót. Być może było to związane z jej rosnącą wiedzą na temat mody haute couture, a może był to po prostu sposób na zademonstrowanie swojej osobowości. Niezależnie od tego Beatrice pokazała światu, jak zabawne mogą być kapelusze.

Kiedy uczestniczyła w weselu Petera Phillipsa i Autumn Kelly w 2008 roku, kapelusz Beatrice zawierał kalejdoskop motyli. W kolejnych latach zabłysnęła wieloma jaskrawymi nakryciami głowy z piórami, kokardkami i koronkami. Nie sprawiło to jednak, że wszyscy są ich fanami. Na szczęście księżniczka jest odporna na krytykę.

 

Księżniczka Beatrice podczas studiów stonowała stylizacje

Pomimo większego zaangażowania w świat mody i rozwijania miłości do ciekawych kapeluszy, księżniczka Beatrice podczas nauki w college’u zmieniła swój styl. We wrześniu 2008 roku rozpoczęła studia w Goldsmiths College w Londynie.

Chociaż Beatrice zdecydowała się mieszkać na terenach królewskich w St. James’s Palace, a nie w pokoju w akademiku, miała dość typowe doświadczenie z college’u. Chociaż najprawdopodobniej jej koledzy z klasy wiedzieli, kim jest, zdjęcia pokazują, że Beatrice trzymała swoją królewską garderobę oddzielnie od szkolnych ubrań. Podczas pierwszego miesiąca w college’u została sfotografowana w prostej szarej marynarce i swobodnej kwiecistej sukience.

Księżniczka Beatrice postanowiła wprowadzić pewne zmiany w okolicach swoich 30. urodzin

Księżniczka Beatrice i księżniczka Eugenia ujawniły Vogue, że jednym z powodów, dla których zgodziły się na wywiad, jest zwiększona uwaga, jaką otrzymywali młodsi członkowie rodziny królewskiej. Mniej więcej w czasie 30. urodzin Beatrice kobiety poczuły, że to dobry czas, aby wpuścić publiczność do ich życia. D tej pory fotografowie i operatorzy towarzyszą im na każdym kroku i śledzą każdy ruch.

„Milionerzy”. Na drodze do głównej wygranej stanął… kolargol. Uczestnik wpadł w podchwytliwą pułapkę