Czy kiedykolwiek czułaś, że trądzik wpływa na Twój nastrój? Jeśli tak, ten artykuł jest dla Ciebie. Według najnowszego badania opublikowanego w British Journal of Dermatology, istnieje naukowe powiązanie między trądzikiem a depresją.

Naukowcy z Wielkiej Brytanii przez 15 lat badali grupę 134 427 mężczyzn i kobiet z trądzikiem oraz grupę 1 731 608 bez trądziku. Badanie wykazało, że prawdopodobieństwo, iż osoby z trądzikiem doświadczają depresji, wynosiło 18,5%, podczas gdy u osób bez trądziku 12%.

ZOBACZ TEŻ: MODELKĘ PRZEŚLADOWANO PRZEZ 10 LAT! ZAMIENIŁA KOMPLEKS W POWÓD DO ŚWIĘTOWANIA!

Związek ten nadal nie jest do końca jasny. Nawet naukowcy byli zaskoczeni swoim odkryciem.

Wygląda na to, że trądzik jest czymś więcej niż tylko problemem ze skórą. Może mieć ogromny wpływ na ogólne zdrowie psychiczne.

– tłumaczy autorka badania, epidemiolożka Isabelle A. Valerand.

Co ciekawe, badanie wykazało, że nagły wzrostu stanów depresyjnych obserwuje się głównie w pierwszych pięciu latach od rozpoznania trądziku. Podczas gdy te odkrycia pokazują znaczący związek między niedoskonałościami skóry a zdrowiem psychicznym, warto zauważyć, że badanie rozpoczęło się na długo przed tym, zanim w Internecie pojawił się popularny „ruch trądzikowy”, który pomaga zmienić nastawienie świata w stosunku do wyprysków.

ZOBACZ TEŻ: TA DZIEWCZYNA CIERPI NA BOLESNY TRĄDZIK TORBIELOWATY. MIMO TO ZREZYGNOWAŁA Z…

W ciągu ostatnich kilku lat celebrytki, gwiazdy, blogerki pokazały wiele autoportretów ujawniających ich tajemnicę skrywaną pod makijażem. Co więcej, na popularności zyskała również dr Pimple Popper, dla której pryszcze są codziennością.

Pamiętaj, że istnieje wiele powodów, dla których trądzik nie powinien rujnować Ci życia. I z jego towarzystwem, czy bez i tak jesteś piękna i jedyna w swoim rodzaju.

Czy, któraś z Was zmagała się z depresją z powodu trądziku? Podzielcie się z nami swoim doświadczeniem.

@johnyuyi for new story for @twinmagazine @beckysmithtwinfactory

Post udostępniony przez R e b e k a h C a m p b e l l (@rebekahcampbell)