Podczas rozpakowywania prezentów świątecznych warto zachować zimną krew. Sytuacja otrzymania nietrafionego prezentu jest niekomfortowa, ale nie musi być przegrana. Wadliwe lub nieudane prezenty można reklamować, zwracać lub zmieniać ich przeznaczenie!

Warto uzbroić się w cierpliwość. Zwrot prezentu jest możliwy wyłącznie z paragonem lub innym dowodem zakupu. Sytuacja, w której prosi się Mikołaja o paragon, może być niezręczna, jednak jest jedynym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli prezent był nietrafiony, a w dodatku kosztowny.

ZOBACZ TEŻ: KIM KARDASHIAN DOSTAŁA POD CHOINKĘ „NAJLEPSZY PREZENT NA ŚWIECIE” (FOTO)

Jeśli Twoja nowiuśka paletka cieni, o której marzyłaś od dawna, jest uszkodzona możesz zażądać wymiany towaru lub zwrotu pieniędzy. Z prezentów w postaci bonów lub kart podarunkowych należy korzystać uważnie. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zaznacza, że przy reklamacji towaru zwrot pieniędzy na kartę podarunkową jest niestety niedopuszczalny.

Nietrafiony prezent kupiony przez Internet również można zwrócić. Twój Mikołaj zrozumie, jeśli poprosisz go o inny kolor pomadki Fenty Beauty lub jaśniejszy odcień podkładu Kat Von D. Na zwrot w sklepie internetowym jest 14 dni od daty otrzymania przesyłki z towarem. Trudniej będzie, jeśli Mikołaj kupował w tradycyjnym sklepie. Tu wszystko zależy od dobrej woli sprzedawcy– ostrzega Urząd w informacji prasowej.

No tak, ale co w sytuacji, kiedy boisz się, że zranisz Mikołaja i nie chcesz ujawniać przed nim swojego niezadowolenia? Nietrafione upominki kosmetyczne możesz wykorzystać na różne sposoby!Oto najciekawsze przykłady!

Krem do twarzy
Można wykorzystać do pielęgnacji innych części ciała. Kremy o lekkiej formule warto przeznaczyć do pielęgnacji szyi, którą tak często pomijamy w procesie nawilżania ciała. Tłuste kremy sprawdzą się świetnie, jako produkty do pielęgnacji przesuszonych stóp lub łokci. W ostateczności kremy do twarzy można zamienić również na preparaty do nabłyszczania torebek lub butów.

ZOBACZ TEŻ: WY TEŻ POMIJACIE NAWILŻANIE TEJ CZĘŚCI CIAŁA? DERMATOLODZY OSTRZEGAJĄ PRZED…

Żel pod prysznic
To chyba najczęściej odpakowywany prezent bożonarodzeniowy. Jeśli wiesz, że nie wykorzystasz żelu, który dostałaś w prezencie, użyj go jako płynu do prania lub środka do czyszczenia mieszkania. Oczywiście wszystko ze zdrowym rozsądkiem. Żele bogate w surfaktanty anionowe potrafią wytworzyć potworne ilości piany!

Podkład
Podarowanie w prezencie podkładu jest prawdziwym wyzwaniem. Co w sytuacji, kiedy Mikołaj lubi adrenalinę, decyduje się na taki upominek i nie udaje mu się sprostać oczekiwaniom Twojej cery? Nietrafiony podkład można wykorzystać w innym celu. Zbyt ciemne można stosować do konturowania twarzy lub zmieszać z ulubionym kremem nawilżającym i cieszyć się własnoręcznie stworzonym kremem BB.

Pomadka
Niektóre nietrafione pomadki mogą posłużyć za produkty do podkreślania policzków. Nietrafione balsamy do ust jako produkty do układania brwi lub pielęgnacji skórek wokół paznokci.

ZOBACZ TEŻ: URODA W PRL-U: JAK BYŁO, GDY NIC NIE BYŁO?

Cienie do powiek
Cienie do powiek z łatwością zamienisz w pomadkę. Wystarczy rozkruszyć nietrafiony kolor cienia i zmieszać go z transparentnym balsamem do ust. W ten sposób zyskasz nowy kolor pomadki i nie zranisz uczuć swojego Mikołaja. Co więcej, dzięki cieniom do powiek zyskasz wyjątkowe pasemka, które podkreślą Twoją fryzurę w sylwestrową noc!