Valentina Sampaio — pierwsza transpłciowa modelka Victoria’s Secret wystawiła na aukcję sukienkę, która… nie istnieje. Dochód ze sprzedaży ma wesprzeć społeczność LGBTQ.

Aniołki Victoria’s Secret odleciały. Zmiany w słynnej marce

Sukienka, która nie istnieje

Pierwsza w historii marki Victoria’s Secret transpłciowa modelka opublikowała w mediach społecznościowych film, na którym zaprezentowała sukienkę NFT [z ang. non-fungible token — niewymienialny token — unikatowy cyfrowy składnik aktywów, który może być materialny i niematerialny działający w oparciu o architekturę blockchain], z której sprzedaży dochód ma wesprzeć społeczność LGBTQ.

Valentina Sampaio w kooperacji z Lions Management i firmą blockchain LUKSO stworzyła czerwoną sukienkę w formie tokena NFT, która w rzeczywistości… nie istnieje. Materiał zaprezentowany w wersji wideo z wykorzystaniem projektu 3D został opatrzony tytułem – „Lambada Dyed Red White Blue”.

NFT w szczytnym celu

Sukienka, którą przedstawiła modelka, nie istnieje w wersji fizycznej. W postaci tokena trafiła na licytację. Dochód ze sprzedaży ma wesprzeć społeczność LGBTQ. Pieniądze zostaną przekazane dla organizacji, które pomagają osobom transpłciowym — Ali Forney Center, GLAAD i Pride Live.

„Urodziłam się i wychowałam w Brazylii, kraju, który ma najwyższy na świecie wskaźnik śmiertelnej przemocy wobec osób trans. Ze złamanym sercem mówię, że Ameryka pod tym względem nie różni się tak bardzo od Brazylii, ponieważ ten rok prawdopodobnie będzie najbardziej śmiercionośnym rokiem dla osób trans w Ameryce i tym samym pobije rok 2020” – czytamy we wpisie na Instagramie modelki.