Ann Turner Cook znano jako „dziecko Gerbera” zmarła w wieku 95 lat w amerykańskim mieście Tampa w stanie Floryda. Jej wizerunek jeszcze w wieku niemowlęcym został wybrany w 1931 roku jako znak towarowy na produktach marki Gerber.

Internauci twierdzą, że księżniczka Charlotte wygląda na tym zdjęciu jak młoda księżna Diana

Obraz, na którym widnieje twarz pięciomiesięcznej Cook, został naszkicowany… ołówkiem przez sąsiadkę jej rodziny Dorothy Hope Smith.

Nie żyje “dziecko Gerbera”. Ann Turner Cook miała 95 lat

Wizerunek Ann Turner Cook stał się rozpoznawalny na całym świecie. Niemal każda osoba miała styczność z produktami, na których widnieje „dziecko Gerbera”. Amerykańska firma przekazała informację o śmierci Cook za pomocą mediów społecznościowych.

Gerber jest głęboko zasmucony odejściem Ann Turner Cook, oryginalnego „dziecka Gerber”, którego twarz została naszkicowana, aby stać się kultowym logo Gerber ponad 90 lat temu. Wiele lat, zanim została niezwykłą matką, nauczycielką i pisarką, jej uśmiech i wyrazista ciekawość podbiły serca na całym świecie i będą nadal żyć jako symbol dla wszystkich dzieci. Składamy nasze najgłębsze współczucie rodzinie Anny i każdemu, kto miał przyjemność ją poznać — napisano w oficjalnym komunikacie.

Historia namalowana ołówkiem

„Dziecko Gerbera”, którego wizerunek znamy do dziś, pojawiło się, gdy Ann Turner Cook miała… 5 miesięcy. Jej twarz została naszkicowana ołówkiem przez sąsiadkę Dorothy Hope Smith, która później zgłosiła logo do konkursu organizowanego przez amerykańską firmę.  W 1931 roku został wybrany i zaakceptowany przez markę jako oficjalny znak towarowy Gerbera.

Przedsiębiorstwo zostało założone w 1927 roku przez Daniela Franka Gerbera w miasteczku Fremont w stanie Michigan.