Kendall Jenner zawsze wygląda idealnie. Jak na modelkę przystało, jej cera jest doskonale gładka i pozbawiona wszelkiego rodzaju niedoskonałości. Okazuje się, że nie zawsze tak było i jeszcze kilka lat temu młodsza siostra Kim Kardashian zmagała się z problematycznym trądzikiem.

Swoje przejścia z niedoskonałościami opisała jakiś czas temu na swoim blogu. Napisała wtedy, że…

Trądzik kompletne zrujnował moją samoocenę. Nie patrzyłam nawet na ludzi, gdy mówiłam do nich. Czułam się jak wyrzutek. Gdy mówiłam, zasłaniałam dłonią twarz – wyznała.

style="overflow:hidden;">ZOBACZ WIĘCEJ: KENDALL JENNER OPOWIEDZIAŁA O ZMAGANIACH ZE SWOIM TRĄDZIKIEM

Kilka dni temu na stronie modelki pojawił się filmik, w którym dermatolog klanu Kardashianów, Christie Kidd, zdradza sekrety jej walki z trądzikiem. Kednall ma problemy nie tylko z niedoskonałościami na twarzy, ale również na plecach. Okazuje się, że kłopot ten nasila się, gdy… zbytnio olejujemy swoją skórę.

Jednym z największych błędów jest mycie włosów pod prysznicem. Podczas płukania włosów odżywka i szampon spływają nam po plecach i tworzy się wówczas idealne środowisko dla rozwoju pryszczy.

Aby tego uniknąć – należy myć włosy z głową pochyloną do przodu. Tego sposobu modelka trzyma się już od długiego czasu i jej problemy znacznie się zmniejszyły. Ciekawym sposobem na dodatkowe odżywienie włosów jest również pokrycie ich odżywką i założenie foliowego czepka. Kiedy założymy jeszcze ręcznik, pod czepkiem wytworzy się ciepło, które pozwoli na lepsze wchłonięcie się odżywki. Efekt? Piękne włosy, no i oczywiście plecy!

ZOBACZ: SZOK! JAK UDAŁO SIĘ JEJ ZATUSZOWAĆ TAKI TRĄDZIK?

Spodziewałyście się, że tak niepozorna czynność może mieć tak wielki wpływ na wygląd?

that off duty 3 snaps we out pony

Film zamieszczony przez użytkownika Kendall Jenner (@kendalljenner)

👶🏽

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Kendall Jenner (@kendalljenner)

Nie zgadniecie, dlaczego Kendall musi myć włosy w ten sposób

Nie zgadniecie, dlaczego Kendall musi myć włosy w ten sposób

Nie zgadniecie, dlaczego Kendall musi myć włosy w ten sposób

Nie zgadniecie, dlaczego Kendall musi myć włosy w ten sposób