Wszystkie chciałybyśmy mieć piękny, hollywoodzki uśmiech. Niestety codzienne picie kawy i dieta często oddalają nas od tego celu. Mogłoby się wydawać, że codzienne mycie zębów rano i wieczorem to sprawdzony sposób na higienę jamy ustnej, ale ta kobieta łamie utarte zasady i zupełnie rezygnuje z używania pasty i szczoteczki. A co najdziwniejsze – jej zęby są w doskonałym stanie!

Podczas, gdy dentyści zupełnie nie zgadzają się z takim podejściem, ta kobieta uważa, że to właśnie rezygnacja z mycia zębów jest sekretem śnieżnobiałego uśmiechu!

23-letnia Alice Kid wyjaśnia swoje podejście w ten sposób Nigdy nie myję zębów. To okropne, że się do tego przyznaję, bo to społeczne tabu, o którym nikt nie chce rozmawiać. Ale prawda jest taka, że nie zawracam sobie tym głowy. Kiedy patrzę w lustro, widzę, że są idealne.

ZOBACZ TEŻ: BRZYDKI ODDECH, POŁYKANIE GUMY, BÓL. WIESZ, CO PRÓBUJĄ CI POWIEDZIEĆ TWOJE ZĘBY?

Kiedy miała 13 lat Alice musiała nosić aparat ortodontyczny, a jej lekarz powtarzał, że musi codziennie czyścić zęby. Kobieta przyznaje, że bardzo tego nie lubiła, wiec kiedy tylko mogła zdjąć aparat, postanowiła przy okazji wyrzucić też szczoteczkę do zębów.

Od tego czasu minęło 10 lat, a Alice twierdzi, że przez ten okres nie miała żadnych problemów. Miałam tylko jedno wypełnienie, ale było to jeszcze przed założeniem aparatu ortodontycznego, więc wtedy jeszcze używałam szczoteczki i pasty do zębów.

Kobieta tłumaczy też, że nie ma problemów z nieświeżym oddechem, ale kiedy potrzebuje odświeżenia sięga po gumę do żucia. Dodaje jeszcze, że nie martwi się o stan swoich zębów, bo bardzo dba o codzienną dietę Nie piję ani nie palę wiec nie ma niebezpieczeństwa odbarwienia zębów przez nikotynę lub czerwone wino. Wyjaśnia, że zupełnie nie przejmuje się tym, że zęby mogłyby się popsuć, ponieważ pije wyłącznie wodę i nie jada owoców ani słodyczy.

Trudno uwierzyć, że to wystracza by zachować zęby w dobrym stanie, ale sądząc po zdjęciach, jej zęby wydają się być w idealnym stanie. Alcie dodaje również, że regularnie chodzi na przegląd dentystyczny, ale jej stomatolog nigdy nie pyta się o mycie zębów, więc kobieta do tej pory nie zdradziła mu swojej tajemnicy.

ZOBACZ TEŻ: DRAMATYCZNE SKUTKI DEPILACJI LASEROWEJ. KOBIETA POKAZUJE JAK WYGLĄDA JEJ TWARZ

Codzienne mycie zębów pomaga usunąć płytkę nazębną, a dentyści zgodnie twierdzą, że chociaż niektóre pokarmy mogą pomóc w zachowaniu czystości zębów, tak jak płukanie ich wodą, to jednak bakterie w jamie ustnej mogą wpływać na działanie układu odpornościowego i powodować problemy ze zdrowiem. To chyba nie najlepszy pomysł, bo chociaż na pierwszy rzut oka wszystko może wydawać się w porządku, bakterie nagromadzone pod linią dziąseł mogą wywoływać poważne infekcje.

Co o tym myślicie?

Nie używa pasty do zębów od kilkunastu lat. Zaskakujące jak wygląda jej uśmiech!
Foto: The Sun

Nie używa pasty do zębów od kilkunastu lat. Zaskakujące jak wygląda jej uśmiech!
Foto: The Sun