Trądzik daje się we znaki nie jednej z nas. Borykają się z nim chłopcy, dziewczyny, nastolatki i osoby dorosłe. Nie ma reguły, może od dotknąć dosłownie każdego. Preparatów na trądzik jest wiele, poczynając od maści, kończąc na tabletkach. Zanim jednak znajdziemy produkt, który będzie dla nas skuteczny, czeka nas długa i mozolna walka. Aby tego uniknąć, naukowcy z Uniwersytetu Kalifornia w San Diego podjęli się próby stworzenia… szczepionki.

ZOBACZ TEŻ: OTO, JAKICH KOSMETYKÓW POWINNAŚ UŻYWAĆ, BIORĄC POD UWAGĘ TYP TRĄDZIKU

Szczepionka na trądzik – wybawienie milionów ludzi na całym świecie
Ta wiadomość ucieszyła każdego, kto kiedykolwiek miał do czynienia z trądzikiem. Stworzenie szczepionki, która ma hamować powstawanie zmian jest dla naukowców nie lada wyzwaniem. Za trądzik częściowo odpowiedzialna jest bakteria P. acnes, która towarzyszy nam przez całe życie.

Całkowite wykluczenie tej bakterii jest więc niemożliwe, bo w niektórych przypadkach jest dla człowieka dobra. Naukowcy znaleźli jednak przeciwciało na toksyczne białko P.acnes , które prowadzi do stanów zapalnych, a te z kolei do trądziku. Szczepionka będzie, więc blokować negatywne działanie bakterii w postaci trądziku, ale nie uśmierci jej zupełnie.

ZOBACZ TEŻ: NA SKÓRZE TEJ KOBIETY POJAWIŁ SIĘ BOLESNY PRYSZCZ. KILKA TYGODNI PÓŹNIEJ UMARŁA

Badania nad szczepionką już się zaczęły, za rok lub dwa ma być testowana i mamy nadzieję, że wprowadzana w życie. Nie możemy się już doczekać!