To już kolejny podobny triumf Lidla. Mowa tu o konsumenckich testach kosmetyków marki dyskontu – Cien. Już nie po raz pierwszy okazuje się, że testujący byli wyjątkowo zadowoleni z kremu będącego na stałe w ofercie Lidla.

ZOBACZ TEŻ: Masakra! Walka o kurtki w Lidlu

Przypomnijmy, że w 2014 roku podobne sukcesy święcił produkt przeciwzmarszczkowy, Cien Crema de Dia Q10. W testach zdobył aż 64 punkty na 100 możliwych! Przetestowało go wówczas niemal 1000 osób.

Równie entuzjastycznie został w tym roku przyjęty krem Cien Aqua. Był on jednym z 16 kremów nawilżających, które testowały kobiety dla hiszpańskiej organizacji konsumenckiej OCU. Każdy z produktów stosowały przez 4 tygodnie. Opinie o produktach zbierane były na zasadzie ślepego testu – testerki nie znały marek poszczególnych kremów.

Jak się okazało, najlepsze oceny zgarnął produkt z oferty Lidla. Dodajmy, że ocenie nie podlegała jedynie jego skuteczność i działanie, ale i skład – jeśli był zły, pracownicy OCU odejmowali dodatkowo punkty. Wśród 16 testowanych kremów pojawiły się zarówno te z najniższej półki cenowej, jak i najwyższej. Najdroższym w zestawieniu był krem nawilżający La Mer, kosztujący niemal 1000 zł. Jak się okazało – cena nie była dla testujących kobiet gwarantem jakości… Wypadł ona najgorzej ze wszystkich! Zajął ostatnie miejsce w zestawieniu, uzyskując najgorszą ocenę!

Dla porównania, faworyt testu od Lidla kosztuje zaledwie niecałe 9 zł!

Drugie miejsce przypadło produktowi VichyAqualia Thermal ok. 75 zł. Z kolei trzecie zajął krem Garnier Skins Natural kosztujący ok. 20 zł.

ZOBACZ TEŻ: Krem z Lidla za 9 zł najlepszym kosmetykiem na zmarszczki!

Jesteście zaskoczone takim wynikiem testu?

Krem Lidl Cien Aqua

Nie uwierzycie, ale najlepszy krem nawilżający kupicie za 9 zł w Lidlu