Amerykańska firma dostawcza we współpracy z Tokyo Smoke wprowadziła do swojej gamy produktów marihuanę, którą można zamawiać za pośrednictwem aplikacji Uber Eats.

Czy 30 minut jazdy na rowerze dziennie wystarczy, aby schudnąć? Eksperci mówią tak i nie

Trawka przez… Uber Eats

Oferta Uber Eats obowiązuje na razie w Ontario. Marihuanę można zakupić jedynie przez aplikację i odebrać w najbliższym punkcie sprzedaży. Usługę świadczy Tokyo Smoke – kanadyjska firma, która ma 50 sklepów na terenie Ontario i 13 w Toronto.

Podczas odbioru zioła w jednej z wybranych lokalizacji, obsługa sklepu będzie sprawdzała dokumenty, potwierdzające wiek klienta. Wcześniej weryfikacji dokona również aplikacja.

Marka już od dawna przyglądała się rynkowi konopi indyjskich, o czym wspominał dyrektor generalny firmy Dara Khosrowshahi w rozmowie z „CNBC”. Wcześniej w ofercie znalazł się także alkohol.

Uber Eats kontra nielegalny handel narkotykami

Marihuana, którą można zamówić w aplikacji może okazać się pomocna w walce z nielegalnym rynkiem narkotyków. Włączenie trawki do oferty amerykańskiej firmy ma również ograniczyć liczbę kierowców, którzy jeżdżą pod wpływem środków odurzających.

Według brytyjskiego dziennika „Financial Times” firmy sprzedające narkotyki mają problemy z pośrednikami płatności takimi jak Visa lub Mastercard w kwestii obsługi sprzedaży produktu, który na poziomie federalnym w Stanach Zjednoczonych, wciąż uważa się za nielegalny.

W 2018 roku Kanada została pierwszym na świecie krajem G20, który zalegalizował marihuanę rekreacyjną.