O niektórych makijażowych trendach lepiej po prostu zapomnieć. Karbowane włosy z lat 80., niebieskie cienie do oczu, przerysowane brwi czy nieudolnie zrobione ombre – to tylko niektóre z urodowych wpadek. Niestety lista jest o wiele dłuższa, a tak nieudolne zmiany w wyglądzie nie przynoszą nic dobrego, a wręcz przeciwnie, mogą odstraszać…

Tych 10 rzeczy w wizerunku kobiety nie cierpią mężczyźni. Ich zdaniem te elementy zamiast dodawać uroku, mocno oszpecają i żadna z dziewczyn nie wygląda w nich dobrze. Lepiej sprawdź o co chodzi dokładnie.

WIECZORNE NAWYKI, KTÓRE POMOGĄ CI SCHUDNĄĆ

1) Zalotnie podkręcone rzęsy dodają spojrzeniu głębi i wydobywają piękno oczu, ale posklejane tuszem przynoszą zupełnie odwrotny efekt.
2) Mocno zaznaczone, przerysowane brwi w bardzo ciemnym kolorze.
3) Przesada z konturowaniem. Podobnie jak w przypadku brwi, więcej wcale nie oznacza lepiej. Zamiast wysmuklenia twarzy, może skończyć się to zwyczajnymi plamami.
4) Odrosty na włosach, szczególnie mocno kontrastujące. Wygląda to po prostu mało estetycznie.
5) Zbyt duża ilość perfum – jeśli zapach jest zbyt intensywny, zamiast przyciągać uwagę, zwyczajnie drażni i może powodować spory dyskomfort, jeśli znajdujemy się w zbyt bliskiej odległości od drugiej osoby.
6) Podkład, który odznacza się od szyi to kolejny punkt, który nie poprawia naszego wyglądu. Wręcz przeciwnie, sprawia, że całość wygląda karykaturalnie.

NUDZISZ SIĘ? PODPOWIEMY CI, JAK W PROSTY SPOSÓB WYKORZYSTAĆ WOLNY CZAS

Makijaż powinien być dodatkiem, który pomoże nam uwydatnić naszą urodę, a nie stawać się kamuflażem, który zupełnie odbiera nam naturalność i dziewczęcy urok. W świecie makijażu czasem mniej znaczy więcej.