Stwórz klimat

Wbrew pozorom samodzielne wykonanie skomplikowanych zabiegów rodem z gabinetów kosmetycznych wcale nie jest takie trudne. O ile tylko posiadamy dostosowane do indywidualnych potrzeb produkty. A tych na rynku nie brakuje.

Ale same kosmetyki nie wystarczą. SPA to nie tylko dbanie o urodę, ale cały rytuał spokoju i wyciszenia, który powinniśmy sobie zaaplikować. Pierwszym krokiem do stworzenia gabinetu we własnej łazience jest więc solidne jej przygotowanie.

Zadbajmy o klimat, ciepło, estetykę wnętrza. I wykorzystajmy moment na głęboki relaks przy kojącej muzyce, w blasku świec, w aromatycznej pianie.

Domowe zabiegi kosmetyczne – to proste!

Kiedy już nasza łazienka zmieni się ze zwykłego pomieszczenia w luksusowy pokój kąpielowy, możemy przystąpić do wykonywania kolejnych czynności. Pierwszym przystankiem do tego, by przywrócić zmęczonej skórze blask i gładkość jest solidny peeling.

Złuszczanie najlepiej przeprowadzać w wannie, ewentualnie pod prysznicem. Towarzystwo pachnącej piany na pewno umili cały proces.

W zależności od potrzeb naszej skóry wybieramy odpowiedni wyrób, np. peeling solny lub peeling cukrowy.

Nie spieszmy się, poświęćmy czas na wyciszenie. Domowe SPA to nasz moment – cieszmy się nim. Wylegiwanie się w wannie pełnej wody z aromatycznymi olejkami wskazane!

Masaż dla odprężenia

Nieodzownym punktem dnia regeneracji powinien być masaż. Nie zawsze możemy sobie pozwolić na taki profesjonalny. Na szczęście nie tak trudno zrobić go samodzielnie.

Dobrym pomysłem jest np. masaż twarzy, który poprawi kondycję skóry, jej elastyczność, ukrwienie. Będzie zapobiegać powstawaniu zmarszczek mimicznych i sprawi, że buzia odzyska blask i młody wygląd.

Twarz najpierw smarujemy dobranym do potrzeb skóry olejkiem lub Miodową maską do masażu Lirene LAB Therapy. Kosmetyk pozwoli ślizgać się palcom po powierzchni, odżywi i nawilży skórę. Wykonujemy delikatne, koliste ruchy. Czoło masujemy od środka na boki, nos od grzbietu ku policzkom, a policzki od środka na zewnątrz.

Na koniec dobrze jest nałożyć na buzię regenerującą maskę.. Do tego nastrojowa muzyka i pełen relaks gotowy! Domowe zabiegi kosmetyczne powinny stać się naszym cotygodniowym rytuałem. Dla zdrowia i urody!