Netflix potwierdził kilka dni temu, że będzie drugi sezon południowokoreańskiego hitu „Squid Game”. Największy hit giganta streamingowego cieszył się ogromną popularnością, szczególnie wśród młodzieży. Cały czas nie wiadomo było czy serial doczeka się kontynuacji, ale amerykańska platforma potwierdziła ostatnie doniesienia.

Fikcyjne marki w “Stranger Things 4”. Netflix promuje swój hit

Będzie drugi sezon „Squid Game”

Na tę wiadomość czekali wszyscy fani południowokoreańskiego hitu Netflixa. Mimo wcześniejszych deklaracji kilka dni temu oficjalnie potwierdzono, że będzie drugi sezon „Squid Game”. Mówi się nawet o trzeciej części produkcji. Sam twórca Hwang Dong-hyuk przyznał na łamach „Variety”, że dostanie większy budżet na realizację serialu. Wystosował nawet list do sympatyków serialu, który został opublikowany na oficjalnym koncie Netflixa.

Gi-hun powróci, Frontman powróci […] Być może pojawi się mężczyzna w garniturze. Poznacie też chłopaka Young-hee – zachęca fanów Hwang Dong-hyuk, który również podziękował wszystkim widzom, którzy oglądali pierwszy sezon. Przyznał, że ponad 12 lat trwała praca nad serialem, a tylko 12 dni wystarczyło, by stał się największym hitem Netflixa.

Kiedy kontynuacja „Squid Game”?

Prócz oficjalnego potwierdzenia drugiego sezonu „Squid Game” nie wiemy nic więcej na temat dalszych szczegółów popularnego serialu. Wszystko wskazuje na to, że kontynuacja południowokoreańskiego hitu powinna zadebiutować w 2024 roku. Hwang Dong-hyuk jest obecnie zaangażowany w inne projekty, ale zaznaczył również, że nie ma jeszcze scenariusza drugiego sezonu.

Jaka była fabuła pierwszej części „Squid Game”? Na tajemniczej wyspie poza miastem 456 zadłużonych osób rywalizowało ze sobą na śmierć i życie na podstawie… dziecięcych gier. Na zwycięzcę czekała gigantyczna suma 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów.